Kripto milyarderi Roszak’tan DeFi’da 800 milyar dolar beklentisi

defi

Erken dönem kripto para yatırımcılarından olan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Vasper’in kurucu ortağı Matthew Roszak, DeFi endüstrisinin gelecek yıl üstel büyüme trendini devam ettirip 800 milyar dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Business Insider’a konuşan Roszak, dünyanın dört bir yanından yatırımcıların DeFi platformlarındaki yüksek getirilerin peşinden giderken ve ana akım kripto para benimsemesi, endüstri için bir “mükemmel fırtınanın” devam ettiğini düşünüyor.

Roszak, “Şu anda DeFi’da yaklaşık 80 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bir yıl sonra bir sıfır daha ekleneceğini öngörüyorum.” dedi.

Son bir senede, DeFi platformlarında kilitli varlıklar yüzde 1000 oranında büyüme kaydetti. Trendin devam etmesi ile gelecek yıl 800 milyar dolar geçilebilir. Roszak’a göre DeFi’da görülen büyümenin çoğu, yatırımcıların kendi token’larının dağıtımı gibi likidite sağlayıcılarına teşvikler sunan platformlarda daha yüksek getiri peşinde olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca Roszak, büyümenin devamı için hükümetin sektörle ilişkisinin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl