Kripto borsası OKX’ten kendi token’ı OKB’de büyük yakım

Son dönemde gösterdiği çıkışla önemli bir büyüme kaydeden OKX borsası, kendi token'ı olan OKB'de 5.5 milyon adetlik yakım yaptı. Yakım değeri 240 milyon doların da üzerine çıktı.

Yaptığı önemli sponsorluk anlaşmaları ve yargı bölgelerinde aldığı lisanslarla 2022 ve 2023 yıllarında önemli bir büyüme kaydeden OKX borsası, kendi token’ı olan OKB’de 244 milyon dolarlık yakım yaptı.

Zincir üstü verilere göre OKX, OKB’den yaptığı geri alımların hepsini yakarak, dolaşımdaki token’lardan 5.5 milyon adedini tamamen yok etmiş oldu. OKX ayrıca 90 günlük ortalama fiyata bakıldığı zaman da yakım değerinin 258 milyon dolar olduğunu belirtti.

OKB’yi “küresel amaçlı işlevsel bir token” olarak tanımlayan OKX, bugüne kadar toplamda 64 milyon adet OKB yakımı yaptı. Bu yakıma rağmen token fiyatında ciddi bir artış ise olmadı.

Borsa token’ları BNB ile birlikte ilgi görmüştü

Bilindiği üzere 2021 boğa sezonuyla birlikte Binance’in kendi token’ı olan BNB’deki büyük artış ve yapılan yakımlar, bu tür borsa token’larının da ilgi görmesine neden olmuştu. Neredeyse bilindik tüm borsaların kendi token’ı bulunuyor.

Huobi’nin HT, Gate.io’nun GT ve OKX’in OKB token’ları, BNB’den sonra en çok bilinen borsa token’ları olarak ön plana çıkıyorlar.

OKB’nin fiyatı geçen sene bu dönemden beri yaklaşık %290 artmış durumda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl