Kripto para birimleri 1 trilyon Dolar’a koşuyor

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 700 milyar Dolar'lara ulaşmasının hemen ertesinde 800 milyar Dolar'ı geçti.

Bu haberin yayına girdiği dakika itibari ile bu rakam 830 milyar Dolar’ı da geçerek hızla büyüyor.

Yeni yıldan önce yaşanan keskin bir düşüşün ardından kripto para birimlerinin çoğu büyümelerine kaldığı yerden devam ediyor. Bu durum toplam piyasa değerinde de hızlı bir artışı beraberinde getirdi.

1 trilyon Dolar’lık devasa bir sektöre doğru

Piyasa büyüklüğünün 500 milyar Dolar’ı aşmasının üzerinden bir ay bile geçmemişti. Bu muazzam büyüme, piyasanın 2017 yılının başında sadece 18 milyar Dolar olduğu gerçeğiyle bir araya gelince kripto para birimlerinin 1 trilyon Dolar’lık devasa bir sektör olma yolunda ilerlediğini gösteriyor.

Ethereum 1000$’ı aştı ve devam ediyor

Bu yukarı yönlü dinamiği sürükleyen kripto paralardan birkaç özellikle not edilmeli. İlk kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz haftadan itibaren hafif bir artışla 16500-17000$ aralığında nispeten istikrarlı gidişatını sürdürüyor. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 34 gibi düşük seviyelerde kaldı. Ethereum, geçtiğimiz Cuma ilk defa 1000$’ı aştı ve büyümeyi sürdürüyor.

Ripple kurucusu potansiyelde dünyanın en zengin insanı haline geldi

Ripple, toplam piyasa hacminin büyümesinde önemli rol oynayan bir başka kripto para. 2017 yılının Aralık ayında hızla yükselmeye başlayan Ripple, Ethereum’u da geçerek en büyük ikinci kripto para olmayı başardı. Aynı zamanda kendi kurucusunu da potansiyel olarak dünyanın en zengin insanı haline getirdi.

Son olarak 1 trilyon Dolar’lık bir piyasa değerinin psikolojik sınır olduğunu, bu sınırın aşılmasının büyüme ivmesini daha da hareketlendirebileceğini hatırlatmak gerekli.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl