Scaramucci: 2023, Bitcoin için geri dönüş yılı olacak

Ünlü fon yöneticisi ve yatırım şirketi SkyBridge Capital'in CEO'su Anthony Scaramucci, 2023 yılının Bitcoin ve kripto para piyasası için toparlanma yılı olacağını öngörüyor. Scaramucci, "Kriptoda işler çok hızlı ilerler." diyor.

Yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, 2023’ün kripto para endüstrisi için iyileşme yılı olacağına dair inancını yineledi.

“Kripto piyasaları güçlü kalmaya devam ediyor”

2022, piyasadan milyarlarca doların silindiği, şirketlerin iflas ettiği ve Bitcoin’in yüzde 60 oranında değer kaybına uğradığı kötü bir yıl oldu. Arab News’in Frankly Speaking yayınına katılan Scaramucci, kriptoda her şeyin kısa sürede olumlu yönde değişebileceğine vurgu yaparak “Kripto endüstrisi için sevindirici olan, işlerin çok hızlı ilerlemesidir. Bitcoin’i göz önüne aldığınızda, şu anda yaklaşık yüzde 30 ila 40 oranında arttı. Volatil olduğundan çok hareket eder ancak yıla iyi bir başlangıç yapmış olduk. Şubat ayında hafif bir gerileme yaşansa da kripto piyasaları güçlü kalmaya devam ediyor. Ve bu senenin kripto için iyileşme senesi olacağına yönelik görüşümü koruyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Mark Yusko: Bitcoin boğa piyasasının eşiğinde

“Hayatımdaki en kötü anlaşmaydı”

Scaramucci, şirketinin FTX ile olan ilişkisi hakkında da konuştu. Bilindiği üzere geçen yıl, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, SkyBridge’in yüzde 30’luk hissesini 45 milyon dolar karşılığında almak üzere anlaşma sağlamıştı. FTX iflas edince işler karıştı. Scaramucci, hisseleri iflas mahkemesinde geri alma sürecinde olduklarını belirtti. Fon yöneticisi, “Bu kesinlikle iş hayatımdaki en kötü anlaşmaydı. Hiçbirinin bunun yakınına yaklaşabileceğini sanmıyorum.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl