Hack’lenen kripto para şirketi: “Paraları ödeyebilecek gücümüz yok”

İspanyol kripto para alım satım platform 2gether.global, uğradığı saldırının ardından 1.4 milyon dolarlık kripto para çaldırdığını açıkladı. Şirket, şu aşamada zararın karşılanamadığını ancak gerekli fonu bulmaya çalıştıklarını bildirdi.

1531 0

Kripto para işlem platformu 2gether.global pazar günü yaptığı açıklamada, 31 Temmuz’da uğradığı ‘hack’ saldırısının ardından yaşadığı 1.4 milyon dolarlık zararı karşılayamadığını belirtti.

Yapılan açıklamada, “Saldırıdan sonraki birkaç günde tüm zararı karşılayacak fonu bulmaya çalışıyoruz. Daha da açık olursak, birkaç dakika öncesine kadar anlaşma sağlayamadığımız bir yatırım grubuyla çalışıyoruz” denildi.

Yapılan saldırı sonucuna ‘hacker’lar 1.12 milyon dolarlık fon çalmış, bu rakamın da şirket fonlarının yüzde 27’sine denk geldiği aktarılmıştı. Platform ise tüm bu çözümsüzlük süreci içinde zarara uğrayan müşterilerine borsanın kendi token’ı olan 2GT ile ödeme yapma önerisinde bulundu:

“Çalınan kripto paraların oluşturduğu zararı karşılamak için sizlere 2GT token’ı ile ödeme yapmak ve token’ın çıkış fiyatı olan 5 sente eşit olacak sayıda 2GT vermek istiyoruz”

Firmanın açıklamasında ayrıca, “Tüm bunların yanında kripto paralarınızı en kısa sürede sizlere geri kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sayede hem tüm pozisyonlarınızın hepsini geri alacaksınız hem de çıkış fiyatından hesaplanacak sayıda 2GT token sahibi olacaksınız” denildi.

Öte yandan şirket, güvenlik açığının nasıl oluştuğuyla ya da müşterilerine ödeme yapmaya ne zaman başlayacağı konusunda ise bilgi vermedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl