Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para fonlarına bir haftada 430 milyon dolar yatırıldı

Son bir haftada kripto para fonlarına 429 milyon dolar yatırıldı ve yönetim altındaki varlıkların değeri 15 milyar dolara yükseldi.

Kurumsal yatırımcıların, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara yaptıkları yatırım gözle görülür şekilde artmaya devam ediyor. Sadece son bir haftada 429 milyon doların kripto para ve fonlarına yatırıldığı, yönetim altındaki dijital varlık değerinin ise tüm zamanların en yüksek rakamı olan 15 milyar dolara yükseldiği belirtildi.

429 milyon dolar değerindeki akış, bir haftada kripto paralara yapılan ikinci en yüksek yatırım. İlk sırada ise Kasım ayındaki 468 milyon dolarlık yatırım bulunuyor.

Dijital varlık fonlarına yapılan para akışını takip eden Coinshares’in haftalık raporuna göre; 429 milyon doların 336 milyon doları, Grayscale’e yapıldı. Yani Grayscale, kripto paralara ve fonlarına 1 haftada yapılan toplam yatırımın neredeyse yüzde 78’lik kısmını toplamayı başardı. 2020’de 4.3 milyar dolarlık dijital varlık yatırımı alan şirket bu alanda lider ve yönetimi altında tam 12.4 milyar dolarlık dijital varlık bulunuyor.

CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill ise konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimizle yaptığımız konuşmalar da artık değişmeye başladı. Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğu yönünde endişe duyanlardan, 2020 yılında ‘Bitcoin hayatımızda hep kalacak. Lütfen anlamamıza yardımcı olun’ diyen bir kitleye geçiş yaptık. Kurumsal ilginin ve benimsenme oranının azalmak ve soğumak yerine zamanla daha da artacağını düşünüyorum.”

Altından çıkış, Bitcoin’e giriş

Coinshares’in paylaştığı bir başka veri de çarpıcı… Şirket, son 4 haftada altın yatırımından 9.2 milyar dolarlık rekor seviyede bir çıkış olduğunu ve aynı süre zarfında da BTC’ye 1.4 milyar dolarlık giriş yapıldığını açıkladı. ABD Merkez Bankası’nın para basma politikası ve dünyada koronavirüs pandemisinin geldiği seviye ile her geçen gün daha da zayıflayan dolardan çıkışlar 2020’de artmış ve altında ciddi yükseliş yaşanmıştı. Bu yıl değerli metale toplam 45.7 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

Coinshares ise raporunda, altından çıkan 9.2 milyar dolarlık yatırımın, insanların artık portföylerini sınırılı arza sahip varlıklarla çeşitlendirmeye başladıklarını gösterdiğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl