Ünlü yatırım şirketinden 450 milyon dolarlık kripto para planı

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, 450 milyon dolar elde etmeyi umarak ikinci kripto para fonunu oluşturuyor. Şirket, ilk kripto para fonunda 300 milyon dolar toplamıştı.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in bir başka kripto para fonu oluşturmaya dair planları olduğu bildiriliyor.

Financial Times’ta yer alan habere göre, 10 yıl önce Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulan şirket, 450 milyon dolar elde etme umuduyla ikinci kripto para yatırım fonunu başlatmak istiyor.

Konuyu bilen kaynaklara dayandırılan haberde, şirketin yeni fonu yaklaşık bir hafta içinde sonuçlandırabileceği kaydediliyor.

Yatırım devi, kripto paralara odaklanmış ilk fonunu, 300 milyon dolar ile 2018 yılının ortalarında oluşturmuştu. Ayrıca şirket, muhtemel sektör girişimcileri için bir kripto okulu da işletiyor ve Facebook’un Libra projesinin destekçilerinden biri. Libra’nın geliştirilmesini ve yönetimini üstlenen Libra Birliği’nin bir üyesi olan Andreessen Horowitz, bu projenin finansmanında da yer aldı.

İlk kripto para fonu oluşturulurken şirketten yapılan açıklamada, “5 yıldan beri kripto varlıklara yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlardan hiçbirini elimizden çıkarmadık ve yakında herhangi bir zamanda da yapmayı planlamıyoruz. 10 yıldan fazla süreli yatırımlar yapabilmek için a16z kripto fonunu yapılandırdık. Piyasa koşullarına bakmaksızın zaman içinde sürekli olarak yatırım yapmayı planlıyoruz. Başka bir ‘kripto kışı’ ile karşılaşırsak agresif bir şekilde yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Son olarak Andreessen Horowitz; Celo, Chia Network, Basis, CryptoKitties ve AVA gibi Blockchain girişimlerine de yatırımlar yapıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl