Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Novogratz: Kripto para birimleri piyasası, 2022’ye kadar 5 trilyon Dolar’a ulaşacak

Bitcoin’i ateşli destekçilerinden milyarder yatırımcı Michael Novogratz, New York’ta yapılan “CB Insights Future of Fintech” konferansındaki konuşmasında kripto para birimlerinin piyasa değerinin 5 yıl içerisinde 5 trilyon Dolar’dan daha fazla bir büyüklüğe sahip olabileceğini iddia etti. Bu değer, şu anda 100 milyar Dolar civarlarında. Novogratz, ayrıca bunun gerçekleşmemesi için hiçbir sebebin olmadığını da ekledi. ‘Düzenleyici bir yapı kesinlikle gerekli’ Öte yandan Novogratz, daha önce kripto para birimleri piyasasının büyük bir mali piyasa haline gelmesi için katı bir düzenleyici yapının kesinlikle...

Bitcoin’i ateşli destekçilerinden milyarder yatırımcı Michael Novogratz, New York’ta yapılan “CB Insights Future of Fintech” konferansındaki konuşmasında kripto para birimlerinin piyasa değerinin 5 yıl içerisinde 5 trilyon Dolar’dan daha fazla bir büyüklüğe sahip olabileceğini iddia etti. Bu değer, şu anda 100 milyar Dolar civarlarında.

Novogratz, ayrıca bunun gerçekleşmemesi için hiçbir sebebin olmadığını da ekledi.

‘Düzenleyici bir yapı kesinlikle gerekli’

Öte yandan Novogratz, daha önce kripto para birimleri piyasasının büyük bir mali piyasa haline gelmesi için katı bir düzenleyici yapının kesinlikle gerekli olduğunu vurgulamıştı.

Halihazırda Japonya, Çin, Güney Kore, Avustralya, Filipinler, Singapur ve Hong Kong’un dahil olduğu ülkeler, halkın tamamını çekebilmek için kapsamlı, pratik ve verimli düzenleyici çerçeveler sağladı. Özellikle Çin, yerel kripto para birimi pazarında yoğun şekilde bulunuyor. Çin, 2017 yılı başından beri yatırımcılardan artan bir şekilde ilgi gören ICO pazarı gibi daha küçük pazarları bile düzenlemeyi planlıyor.

Gelişiminin erken evrelerinde

Son olarak kripto para birimi piyasası ve kripto para birimlerinin çoğunluğu hala gelişiminin erken evrelerinde. Chicago Üniversitesi’nin 7.5 milyar Dolar tutarındaki portföy yöneticisi Ari Paul şunu söylemişti: Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ethereum Classic gibi birkaç büyük kripto para birimi hayatta kalacak. Büyük kısmın değeri ise oldukça düşecek.

Geleceğin ne getireceği tahmin edilebilir ancak kesin olarak bilinemez. İskoçya merkezli küresel yatırım şirketi Aberdeen Asset Management ise Novogratz’a zıt bir görüşle ortaya çıkmıştı. Şirket, kripto para birimlerinin balon olduğu ve eninde sonunda patlayacağını öne sürmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl