Kripto para alan kişi sayısı sadece 3 ayda 100 milyon arttı

2021 yılı boğa piyasası kripto paralara olan ilgide müthiş bir artış yaşanmasını sağladı. Son dönemdeki sponsorluk anlaşmalarıyla dikkat çeken Crypto.com'un araştırmasına göre de; 2021'in ilk yarısında kripto para kullanıcılarının sayısı tam 2 kat arttı. Haziran sonu itibariyle ulaşılan rakam tam 220 milyon kişi...

Son olarak Formula 1 ve dövüş sporları organizasyonu UFC ile önemli sponsorluk anlaşmaları imzlayan Crypto.com’un araştırması, Haziran sonu itibariyle dünyada yaklaşık 220 milyon kripto para kullanıcısı olduğunu gösterdi.

3 ayda 100 milyon kişi geldi

Şirket, en büyük 24 kripto platformunun rakamlarını derlemek için zincir üzerindeki verileri ve diğer parametreleri kullandığını açıklarken, Şubat ve Mayıs arasındaki hareketin büyüklüğü de dikkat çekti. Crypto.com’un araştırmasına göre, bu zaman dilimi içerisinde kripto para yatırımcı sayısı 106 milyondan 203 milyona fırladı.

Çin ve Elon Musk etkisi altcoin’leri durduramadı

Çin’in Bitcoin’e yasaklama operasyonları yaptığı ve Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin doğaya zarar verdiği yönündeki açıklamalar esnasında da büyüme devam etti. Borsanın araştırmasına göre buradaki büyümeyi tetikleyen de altcoin’lerin benimsenmesi oldu. Altcoin dominasyonu Ocak ve Nisan ayları arasında yüzde 20’nin altındayken, Mayıs-Haziran döneminde ise yaklaşık yüzde 37 oldu.

35 milyonluk artış için 9 ay gerekti

Yaklaşık 3 ayda 100 milyonluk artış gören kripto para topluluğunun ne kadar önemli bir büyüme kaydettiği geçmişteki büyüme rakamlarına bakınca da daha iyi ortaya çıkyor. Kullanıcı tabanının 65 milyondan 100 milyona büyümesi daha önce tam 9 ay almıştı. Şimdi ise 3 ayda bu rakamın neredeyse 3 katı yatırımcı bu endüstriye katıldı.

Crypto.com CEO Kris Marszalek de bu rakamlar ve araştırmayla ilgili şu ifadeyi kullandı:

“2021’in ilk yarısında hem kendi borsamızda hem de genel anlamda endüstride gördüğümüz büyüme çok cesaret verici… Her cüzdanda kripto para yer alıncaya kadar olan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu alana önemli yatırmlar yapmayı sürdüreceğiz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl