4’ü birden arkadaşlarına işkence ederek kripto para şifresini istediler

New York'ta yaşayan bir grup genç erkek, kripto para şifresini ele geçirmek için arkadaşlarına türlü yöntemlerle işkence ettiler.

Bir grup genç erkek, Manhattan Bölge Savcılığı tarafından bir arkadaşlarının dairesine girmek ve cüzdanına erişmek için işkence etmekle suçlandı.

NY Post’ta yer alan habere göre arkadaş grubu önce içki içmeye ve eğlenmeye gitti. Kurban sarhoş olduktan sonra diğer arkadaşları, kurbanın apartman dairesine girme ve kripto para cüzdanının gizli anahtarlarını ele geçirme planı yaptı.

27 yaşındaki Nicholas Truglia, arkadaşlarının parası için bu kadar kirli planlar içinde olduklarını asla düşünemiyordu. 19 yaşındaki David Leica, 29 yaşındaki Steven Dorn, 25 yaşındaki Chris David ve 25 yaşındaki Stephen Orso, 7 Eylül günü saat 02.50’de Truglia’nın lüks dairesine gittiler. Burada arkadaşlarına türlü işkenceler uyguladılar.

Mahkeme belgelerinde olayla ilgili şöyle deniyor:

“Başı küvetin altında tutulan, karnına yumruk atılan ve üzerine sıcak mum fırlatılan Truglia, ona (Orso) kripto para hesaplarının giriş bilgilerini verdi.”

Kurbanın ifadesine göre ertesi gün uyanan Truglia, iPhone’u, dizüstü bilgisayarı ve donanım cüzdanının kaybolduğunu fark etti. Olayı hemen yetkililere haber verdi.

Şimdiye kadar suçluların Truglia’nın fonlarını çalıp çalmadığı ile ilgili bir ayrıntı verilmedi. Ayrıca kurbanın hangi kripto paralara sahip olduğu da belirtilmedi.

Truglia’nın diğer arkadaşlarından Leica, ertesi gün iPhone’u Truglia’ya iade etti ve Chris David de ondan kısa bir süre sonra mum sıçrayan dizüstü bilgisayarını geri verdi.

Savunma makamı, Truglia’nın dört arkadaşına karşı suçlamalarının tamamını reddetti. Grubun avukatı Stacey Richman, müvekillerinin sadece kendinde olmayan bir kişiye yardım ettiklerini ileri sürdü.

İkinci derecede hırsızlıkla suçlanan grup 14 Mart’ta tekrar hakim karşısına çıkacak.

→ ETHER BÜYÜK BİR KOPUŞUN EŞİĞİNDE Mİ? 3 ANALİST YORUMLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun