Reddit’in ünlü kurucusu ‘kripto bahar’dan emin

Reddit'in kurucu ortağı Alexis Ohanian, kripto para sektörünün bir bahara girdiğini düşünüyor. Ohanian, son dönemdeki gelişmelerin sektörün kalıcı olacağının garantisi olduğu inancında.

alexis ohanian

Kripto para piyasalarının son zamanlarda hareketli günler geçirdiği muhakkak. Hâlâ 2017 ve 2018 döneminden epeyce uzakta olsa da yatırımcı sayısı artışında ivme hızlandı.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Reddit’in kurucu ortağı ve aynı zamanda Coinbase’in ilk yatırımcılarından olan Alexis Ohanian da yeni bir kripto para baharına girildiği inancında. Ohanian, “Fiyatları takip etmemeye çalışıyorum ve zaten hiçbirini tahmin edemiyorum. Söyleyebileceğim şey, Blockchain’de gerçek çözümler oluşturan üst düzey mühendisler, ürün geliştiricileri, tasarımcılar açısından bir kripto baharı görüyoruz.” dedi.

Ohanian ayrıca Wall Street’in kıdemlilerinin nispeten genç olan bu piyasaya dönük atılımlarının piyasanın kalıcı olacağını gösterdiğini ileri sürdü. Reddit kurucusu, “Wall Street’in kıdemlilerinin kripto para sektörüne girdiğini ve Bitcoin satın aldığını görmek ilginç. Sektör, giderek kalıcı olacağını gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Ohanian, servetinin önemli bir kısmını kripto paralarda tuttuğunu ifade ediyor ve küresel ekonomik çöküntüye karşı bir korunma aracı haline gelmesinden dolayı da bu konuda epeyce iyi hissettiğini belirtiyor.

Reddit, yakın zaman önce Ethereum blok zincirinde kendi token’larını oluşturmuş ve kullanıma sunmuştu. Bu token’lar, MOONS ve BRICKS olarak adlandırılmış ve /r/Cryptocurrency ile /r/FortniteBR subredditleri’nde “topluluk puanları” olarak kullanılacak şekilde tasarlanmıştı. Reddit üyeleri, bu token’ları oy vermek, içerik yaratıcılarına bağış yapmak ve para aktarmak için kullanabiliyorlar. Ayrıca token miktarları, kullanıcıların güvenilirliklerini ölçmenin bir yolu olarak gösterilecek. Platform, son 1 ayda 1 milyar 540 milyon ziyaret aldı ve dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 20 sitesinden biri. Reddit’in mobil uygulamaları da bugüne kadar en az 20 milyon defa indirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl