Dünyanın 5. en büyük bankası, kendi kripto parasını denemeyi planlıyor

Dünyanın beşinci en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group, kendi kripto para birimini 2019 senesinde denemeyi planlıyor.

Dünyanın beşinci en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group, kendi kripto para birimini 2019 senesinde denemeyi planlıyor.

CoinTelegraph’ın yerel haber organlarından NHK’dan aktardığına göre, MUFG Coin olarak bilinen kripto para biriminin test aşamasının yaklaşık 100 bin hesap sahibini kapsayabileceği söyleniyor.

Varlıklar açısından halihazırda dünyadaki beşinci en büyük banka olan MUFG, aslında bu yıl Ocak ayında bir token başlatma niyetinin sinyalini vermişti. MUFG, böylelikle bunu yapacak olan ilk Japon bankası haline gelecek. Bu harekete yönelik planlar, 2016 yılına kadar dayanıyor.

NHK’ya göre MUFG Coin, öncelikle ve en başta, para birimi işlevselliği sunmak üzere tasarlandı. bir MUFG değeri bir Yen’e eşit olacak.

Kullanıcılar parayı restoranlar, marketler ve diğer dükkanlar gibi yerlerde ödeme yapmak için kullanabilecekler ve diğer katılımcıların hesaplarına aktarabilecekler.

→ VECHAIN’DEN BÜYÜK HAMLE: ÇİN’İN 2. EN BÜYÜK GIDA ŞİRKETİ İLE ORTAKLIK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl