Basic Attention Token’ın yaratıcısından büyük ortaklık duyurusu

Basic Attention Token'ın (BAT) yaratıcısı Brendan Eich, büyük bir içerik yayıncılığı platformunun BAT'ın kullanımı için görüştüğünü açıkladı fakat isim vermedi.

3866 0

Podcast yayını What Bitcoin Did’e konuşan Brave browser’ın ve Basic Attention Token’ın (BAT) yaratıcısı Brendan Eich, büyük bir içerik yayıncılığı sitesinin BAT kullanımı ve ödemeleri için görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Basic Attention Token (BAT) dijital reklamcılığı dönüştürmeyi amaçlayan bir proje. Proje, dijital reklamcılıkta Google, Facebook gibi aracıları ortadan kaldırmayı ve dijital reklamcılığı daha verimli bir hale getirmeyi hedefliyor.

Geleneksel dijital reklamcılığın doğasında sıradan kullanıcılar, izledikleri ya da gördükleri reklamlardan herhangi bir gelir elde edemiyorlar. Basic Attention Token projesi, bunu dönüştürerek izleyicilerin de gelir elde etmesini sağlamayı amaçlıyor.

Ayrıca proje, reklamverenlere de daha şeffaf ve etkili bir reklamcılık deneyimi vadediyor.

Projenin kurucusu Eich, kendileri ile iş birliğine hazırlanan bu platformun aylık reklam engelliyici kullanan 80 milyon tekil ziyaretçiye sahip olduğunu belirtti.

Ortak kim?

Eich, yeni ortağın ismini açık etmedi fakat bazı ipuçları verdi. Ortayı açığa çıkaracak en önemli ipucu aylık 80 milyon reklam engelleyici kullanan kullanıcıya sahip olması. İnternet istatistikleri derleyicisi Statista’ya göre küresel kullanıcıların yüzde 27’si reklam engelleme yazılımı kullanıyor. Bundan dolayı reklam engelliyici kullanan 80 mşilyon kullanıcıya sahip bir platform, aylık yaklaşık 300 milyon tekil ziyaretçi çekmeli.

SimiliarWeb’in verilerine göre bu aralıkta yer alan bir dizi içerik yayıncılığı sitesi bulunuyor. WordPress, ayda 327 milyon ile zirvede yer alıyor. Onu 303 milyonla Pinterest takip ediyor. Bu platformların ardından ise sırasıyla 270, 245, 241 ve 233 milyon ile Quora, Reddit, XHamster ven IMDB geliyor.

Ne WordPress ne Pinterest ne de Quora şu anda BAT ödeme planına kayıtlı değil. Bu arasında WordPress’in ismi öne çıkıyor.

Brave’in kurucusu olan Brendan Eich, JavaScript programlama dilinin yaratıcısı olmasıyla dünya çapında üne sahip. Eich, aynı zamanda Firefox’u ortaya çıkaran Mozilla projesinin kurucu ortağı.

Bu arada Basic Attention Token (BAT) Eylül ayının ortalarından bu yana Coinbase’de listelenmesinin de etkisiyle 8 Kasım’da 0.36 doları aşarak yüzde 250 artmıştı. BAT, şu sıralarda 0.27 dolardan işlem görüyor.

Haber: CryptoGlobe

→ YATIRIMCILARIN 13,000 ETH’SİNİ GASP EDEN BORSA KAPANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl