Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çek Cumhuriyeti Merkez Bankası: Bitcoin’den korkmayın

Çek Cumhuriyeti Merkez Bankası, resmi internet sitesinde Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili bir bildiri yayınladı. Belge, Prag ve Çek Cumhuriyeti‘ndeki Bitcoin popülaritesini ele alıyor, kripto para birimlerinin geleneksel bankacılık sistemi için bir tehdit oluşturup oluşturmadığını tartışıyor ve itibari para birimlerinin fiyat istikrarı nedeniyle Bitcoin’den daha iyi para birimleri olduklarını savunuyor. “Bitcoin’den korkmayın” başlığıyla yayınlanan bildiri, kripto para birimlerinin neden olabileceği potansiyel tehditlerle ilgili popüler iddiaları inceliyor. Bildiri, “Prag, kripto para birimi destekçilerinin ve kullanıcılarının güçlü bir topluluğunun evidir.” cümlesiyle...

Çek Cumhuriyeti Merkez Bankası, resmi internet sitesinde Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili bir bildiri yayınladı.

Belge, Prag ve Çek Cumhuriyeti‘ndeki Bitcoin popülaritesini ele alıyor, kripto para birimlerinin geleneksel bankacılık sistemi için bir tehdit oluşturup oluşturmadığını tartışıyor ve itibari para birimlerinin fiyat istikrarı nedeniyle Bitcoin’den daha iyi para birimleri olduklarını savunuyor.

“Bitcoin’den korkmayın” başlığıyla yayınlanan bildiri, kripto para birimlerinin neden olabileceği potansiyel tehditlerle ilgili popüler iddiaları inceliyor.

Bildiri, “Prag, kripto para birimi destekçilerinin ve kullanıcılarının güçlü bir topluluğunun evidir.” cümlesiyle başlıyor.

‘Korkmak için bir neden yok’

Bildiri, daha sonra “Bankaların kripto para birimlerinden korkması için hiçbir neden yok” iddiasıyla devam ediyor. Ardından ilerleyen bölümde, Dünya çapında Bitcoin kullanımının Çek Cumhuriyeti’nde elektronik ortamda yapılan işlemlerin yalnızca yüzde 16’sına tekabül ettiği ifade edilerek, Bitcoin, “Boyut ve kapsamı bakımından önemsiz” olarak nitelendiriliyor.

‘Bitcoin, doğuştan oynak’

Makalede, Bitcoin’in sürekli değişen fiyatına dikkat çekiliyor. Aynı zamanda Bitcoin, sabit arzı nedeniyle “doğuştan oynak” olarak belirtiliyor ve iyi bir para biriminin istikrarlı bir satın alma gücüne sahip olması gerektiği savunuluyor.

Fiyat istikrarının “bugünkü şekliyle paranın en faydalı özelliği” olduğu ve bankaların, kripto para birimlerinin var olan paralara bir alternatif olacağından korkmak için bir neden olmadığı sonucuna varılıyor.

uzmancoin.com

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl