Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para piyasası son 1 ayda yüzde 50’ye yakın geriledi

Bitcoin fiyatı Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 3018$’a ulaşmıştı. Bitcoin‘le birlikte altcoin’ler de yükselişe geçmiş, kripto para birimlerinin pazar büyüklüğü 115 milyar Dolar’la tarihi zirvesini yakalamıştı. Ancak Bitcoin’le ilgili süre gelen tartışmalarla birlikte fiyat ve pazar payı oldukça geriledi. SegWit’in aktivasyonuyla ilgili yaşanan tartışmalarla birlikte piyasadaki belirsizlik yatırımcıların kaçmasıyla sonuçlandı. Piyasa yüzde 50’ye yakın küçüldü 115 milyar Dolar’lık piyasa büyüklüğü, bugünkü rakamlara göre son 30 günde hızlı bir şekilde azalarak 61 milyar Dolar’a kadar geriledi. Bitcoin adeta...

Bitcoin fiyatı Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 3018$’a ulaşmıştı. Bitcoin‘le birlikte altcoin’ler de yükselişe geçmiş, kripto para birimlerinin pazar büyüklüğü 115 milyar Dolar’la tarihi zirvesini yakalamıştı.

Ancak Bitcoin’le ilgili süre gelen tartışmalarla birlikte fiyat ve pazar payı oldukça geriledi.

SegWit’in aktivasyonuyla ilgili yaşanan tartışmalarla birlikte piyasadaki belirsizlik yatırımcıların kaçmasıyla sonuçlandı.

Piyasa yüzde 50’ye yakın küçüldü

115 milyar Dolar’lık piyasa büyüklüğü, bugünkü rakamlara göre son 30 günde hızlı bir şekilde azalarak 61 milyar Dolar’a kadar geriledi.

Bitcoin adeta çakıldı

Bununla birlikte Bitcoin’in 3018$’ı gören değeri, 1866$’a düştü.

Bir dönem 415$’dan işlem gören Ethereum ise şu anda 150$ civarında.

SegWit’in aktivasyonunun ardından pazarın tekrar eski günlerine döneceği ve hızlı bir büyüme dönemi yaşayacağı öngörülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl