Kripto para borç ve faiz şirketi BlockFi’a son darbe Kentucky’den

blockfi

Kripto para ile borç alıp verilebilen ve faiz getirisi elde edilebilen bir platform olan BlockFi’a bir darbe de ABD’nin Kentucky eyaletinden geldi. Kentucky’nin finans piyasalarını denetleyen kurumu, BlockFi’ın faiz hizmetinin menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini öne sürdü.

Kentucky Menkul Kıymetler Birimi, şirketin eyalette yeni hesaplar açılmasını durdurmasını talep eden bir emir yayımladı. Daha önce New Jersey, Alabama, Vermont ve Teksas eyaletleri, Kentucky ile aynı şekilde, BlockFi’ın menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini öne sürmüş, benzer kararlar almışlardı.

İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre BlockFi, “BlockFi Faiz Hesapları (BIA)” aracılığıyla kripto para borç verme ve alma hizmeti sağlıyordu. Yatırımcılar, bu hesaplar vasıtasıyla belirli faiz oranları üzerinden şirkete para yatırabiliyorlardı. BlockFi, şimdiye kadar bu şekilde 15 milyon dolarlık kripto para kabul etti.

Kentucky’den gelen bildirim üzerine BlockFi, eyaletten yeni müşteri kabulünü derhal durduracağını açıkladı. Karar, mevcut müşterileri ise etkilemiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl