Kripto para al-sat gelirleri, piyasaya rağmen bu yıl ikiye katlanacak

New York merkezli global varlık yönetim şirketi Sanford C. Bernstein'ın analistlerine göre, kripto para al-sat işlemlerinden elde edilen gelirler, piyasanın düşüş eğilimine rağmen bu yıl iki katına çıkacak.

Bloomberg’de yayınlanan bir raporda Christian Bolu liderliğindeki analistlerden oluşan bir ekip, firmanın kripto para yatırımcılarından tahsil edilen ücretlerin hala önemli bir gelir kaynağı olduğuna inandığını açıkladı.

Geçen yıl kripto para borsaları kripto para alım satımından 1.8 milyar dolar kazandı, rapor bu yıl bu rakamın 4 milyar dolara kadar çıkabileceğini öne sürüyor.

Analistler tahminlerini tam olarak mevcut verilerde yer alan işlem ücretlerine dayandırarak yaptı. Bloomberg’e göre, sadece küresel nakit sermaye piyasası, kripto para ticaretini geçebildi. Goldman Sachs ve BlackRock gibi Wall Street devleri, şimdiden kripto para ekosistemine el atmaya başladı. Ancak belirsizlikler ve rakamlardaki değişkenlik, onların daha temkinli yanaşmasına neden oldu.

Finans sektörü, kurumsal yatırımcıların eksikliğine rağmen kripto para birimlerine ihtiyatlı bir şekilde yaklaşıyor. Son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Winklevoss ikizleri tarafından sunulan Bitcoin ETF başvurusunu reddetmesi ve VanEck-SolidX ETF uygulaması hakkındaki kararını ertelemesi yatırımcıların kafasında soru işaretleri bıraktı.

Tahminlere göre Coinbase, işlem geliri havuzunun yüzde 50’sini aldı. Bu rakamın geçen yıl gelir beklentilerini aştığını gösteren raporlarla tutarlı olduğu gözlendi. Şirket, geçen sene 1 milyar dolar gelir elde etmişti. Bununla birlikte geçen yıl yalnızca bir günde 50.000 kullanıcıyı sisteme eklediğini açıklayan şirketteki mevcut veriler popülaritesinin bu yıl azaldığını gösteriyor.

Bu arada Binance de bu yıl 1 milyar dolar gelir elde etmeyi umuyor.

→ TETHER DURMAK BİLMİYOR: 25 MİLYON DOLAR DAHA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl