TokenInsight’a göre bu borsa coin’leri değerinin altında

Araştırma şirketi TokenInsight, borsalara ait kripto paraları mercek altına aldı ve geliştirdiği modele göre, bunların çoğunun değerinin altında işlem gördüğünü buldu.

grafik

Kripto para analitik şirketi TokenInsight tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, borsalara ait kripto paraların çoğu değerinin altında.

Borsa coin’leri, son iki yılda giderek büyüyen bir trend haline geldi. Borsalar tarafından basılan bu kripto paraları ellerinde bulunduranlar, daha düşük işlem ücretleri gibi borsanın sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanma imkanına sahip oluyorlar.

Bunlardan en bilinenleri kripto para borsası Binance’e ait olan Binance Coin (BNB). Şu anda 2.6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan BNB, en büyük yedinci kripto para. Her bir BNB, haberin yayına girdiği dakikalarda 17.34 dolardan işlem görüyor. Diğer bilinen borsa token’ları ise Huobi Token (HT), LEO Token (LEO), KuCoin Shares (KCS) ve OKB (OKB) olarak sıralanabilirler.

Son raporunda borsalara ait kripto paraları mercek altına alan TokenInsight, çeşitli metrikleri kullanarak borsa token’larının ederini hesaplayan bir model oluşturdu. Buna göre, borsa token’larının çoğu değerinin altında işlem görüyor. Model, Binance Coin’in (BNB) yaklaşık 21.28 dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. Buna gerekçe olarak da Binance’in türev endüstrisinde günden güne daha büyük bir oyuncu olarak yer alması ve Çin anakarasına erişimini genişletmiş olması sunuluyor.

Şu anda yaklaşık olarak 4.40 dolar değerinde olan Huobi Token’ın (HT) hak ettiği fiyat seviyesinin ise 6.28 dolar olduğu belirtiliyor.

Bir diğer borsa OKEx’in OKB token’ı, çalışmanın yayınlandığı sırada 4.99 dolardan alıcı buluyordu ve TokenInsight’a göre en az 5.39 dolar değerinde olmalıydı. Haberin yayına girdiği dakikalarda 5.41 dolardan işlem gören OKB, TokenInsight’ın bulgularına dayanarak adil değerinde. Şirket, 5.39 ila 5.95 dolar aralığını OKB için gerçeğe uygun değer aralığı olarak ifade ediyor.

Ayrıca raporda; BNB, OKB ve HT’nin ETH ile güçlü bir korelasyon içinde olduğunun altı çiziliyor.

Bitfinex ve KuCoin’in kripto parası gerçek değerinin üstünde

TokenInsight; BNB, OKB ve HT gibi kripto paraların değerinin altında veya olması gerektiği değerde olduğunu söylerken Bitfinex’in UNUS SED LEO token’ı (LEO) için aynı görüşte değil. Şirketin modeline göre LEO’nun değeri 0.79 dolar olması gerekirken şu anda 1.24 dolar.

Decrypt’e konuşan TokenInsight’ın baş analisti Johnson Xu, “Gelir artışı, mevcut token fiyatını gerektirecek kadar yüksek değil.” diyor.

Son olarak şirket, şu anda 0.97 dolar olan KuCoin’in gerçeğe uygun fiyatının 0.87 dolar olduğunu iddia ediyor.

Toparlamak gerekirse değerinin altında olan borsa coin’leri şöyle:

Mevcut değer Gerçeğe uygun değer
Binance Coin (BNB) 17.34 dolar 20.22 dolar
Huobi Token (HT) 4.40 dolar 6.28 dolar
FTX Token (FTT) 2.96 dolar 3.78 dolar
HBTC Captain Token (HBC) 3.48 dolar 5.06 dolar
BitMart Token (BMX) 0.014 dolar 0.021 dolar

Değerinin üzerinde olanlar ise şu şekilde:

Mevcut değer Olması gereken değer
KuCoin Shares (KCS) 0.97 dolar 0.87 dolar
UNUS SED LEO (LEO) 1.24 dolar 0.79 dolar
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl