Kripto para borsalarına aktarılan sabit coin miktarında rekor geldi

Fed'in dün akşamki 75 baz puanlık faiz artırımına rağmen Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya çalışırken, borsalara giren sabit coin miktarında ise tüm zamanların rekoru kırıldı.

Aylardır belli bir seviyenin altına da üstüne de gitmeyen fiyatlar Fed kararının ardından da yönünü henüz net olarak göstermedi ancak 2 Kasım günüyle ilgili bir işaret yeni bir yükseliş rallisinin gelebileceğini gösteriyor.

Sabit coin girişlerinde rekor

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’tan paylaşılan bilgilere göre, spot borsalara giren sabit coin miktarında 2 Kasım günü itibariyle tüm zamanların rekoru kırıldı. Aşağıdaki grafiğin alt bölümünde mavi renkte gösterilen bölge sabit coin giriş miktarını belirtiyor.

Genelde ABD dolarına denk olan sabit coin’lerin borsaya girmesi, yatırımcıların alım yapma isteğini gözler önüne seriyor. Uzmanlar yüklü miktarda sabit coin girişinin, kurumsal şirketlerin de alım yapma isteğine işaret edebileceğini belirtiyorlar. Ancak muhtemel bir rallinin uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi olacağını yahmin etmek ise neredeyse imkansız.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 20 bin 150 dolar civarında işlem görürken, en büyük kripto paranın piyasa değeri ise 385 milyar dolar civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl