300 milyon dolarlık kripto paraya erişemeyen borsa zor durumda

Hollanda merkezli kripto para borsası Bitvavo, yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığının Digital Currency Group’ta (DGC) olduğunu ve bu varlıklarını geri almaya çalıştığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu varlığın, Genesis’e verildiği belirtildi. Açıklamaya göre Bitvavo, kendi müşterilerine kripto paralar üzerinden faiz getirisi sunuyordu ve bu hizmeti sağlamak için Genesis ile çalışıyordu.

Bilindiği üzere Genesis, FTX’in iflasından sonra kasım ayında para çekme işlemlerini durdurdu. Bu süreçte, ABD merkezli önde gelen kripto para borsalarından Gemini da Earn platformunda para çekme işlemlerini askıya aldı. Geçtiğimiz haftalarda Genesis’in 1 milyar dolarlık acil durum kredisi arayışında olduğu yazılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Digital Currency Group’un portföyündeki kripto paralar sert düştü

Bitvavo, 300 milyon dolarlık meblağın zaman içinde geri ödenmesini beklediğini vurguladı. Şirket, halihazırda kontrolünde olan varlıklarının müşterilerine ödeme yapacak kadar yeterli olduğunun da altını çizdi. Müşterilerinin durumdan etkilenmeyeceğini ifade eden Bitvavo, tüm fonlarını diledikleri zaman çekebileceklerini belirtti.

Bitvavo, erişemedikleri fonlardan Genesis’in üst kuruluşu DGC’yi sorumlu tuttuğunu aktardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl