Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’in en büyük kripto para borsalarından 58Coin’e polis baskını

Çin medyasında yer alan haberlere göre, ülkenin en büyük kripto para türev borsalarından biri olan 58Coin’in Şangay ofisi kapatıldı ve geçen hafta 10’dan fazla polis aracı, şirkete gelerek tüm çalışanları gözaltına aldı. Bazı çalışanların daha sonra serbest bırakıldığı, gözaltına alınan toplam kişi sayısının ise 400 olduğu ifade ediliyor.

Polis, borsayı soruştururken yöneticilerle olan temasın kaybedildiği söyleniyor. Bazı borsa kullanıcıları da paralarını platformdan çekemediklerinden şikayet ediyor. Şirketin Şangay’ın yanı sıra Xi’an ve Pekin’de de ofisleri var. Bu ofislerin normal işleyişine devam ettikleri belirtiliyor.

58Coin’in esasen küçük şehirlerde ve kırsal bölgelerdeki yatırımcıları hedeflediği, büyük kayıplara yol açan vadeli işlem ürünleri sunduğu ve müşterilerden çok sayıda şikayet aldığı kaydediliyor.

Borsa, resmi internet sitesine göre, 2017 yılının Kasım ayında kuruldu. Şirket, borsa faaliyetlerinin yanı sıra madencilikle de ilgileniyor ve bir dönem Bitcoin’in toplam hash rate’inde önemli bir paya sahipti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl