Bir kripto para borsası daha iflas başvurusu yaptı: Bittrex

Kripto para borsası Bittrex, ABD'de iflas başvurusunda bulundu. İflas başvurusu, faaliyetlerini sona erdireceği duyurulan ABD şirketi için yapıldı.

Mart ayında ABD’deki faaliyetlerine son vereceğini açıklayan kripto para borsası Bittrex, ABD’de kayıtlı şirketi Bittrex Inc. için iflas başvurusunda bulundu.

Ajanslara son dakika haberi olarak düşen gelişmeyle ilgili olarak henüz Bittrex’ten resmi bir açıklama yapılmadı. İflas başvurusunun sadece daha önce operasyonlarını sonlandıracağı bildirilen ABD şirketini kapsadığı düşünülse de bu konuda tam anlamıyla netlik sağlanmış değil. Bittrex’in ABD dışındaki operasyonları, Bittrex Inc. değil, Bermuda’da kayıtlı Bittrex Global Ltd. üzerinden yürütülüyor.

SEC dava etmişti

Bittrex, mart ayında SEC’den “Wells Notice” olarak bilinen bir uyarı mektubu almıştı. Kurum, birkaç hafta sonra ise borsaya dava açtı. Dava resmi olarak açılmadan önce Bittrex, ABD’den çekileceğini duyurmuştu. SEC, Bittrex’i platformun kayıt dışı şekilde işletildiği ve platform üzerinde ALGO, OMG, DASH ve TKN gibi yatırım sözleşmesi niteliğinde olan varlıkların alım satımına aracılık edildiğini öne sürmüştü.

2017 ve 18’de en büyükler arasındaydı

Bittrex, özellikle 2017 ve 2018 yıllarında en büyük işlem hacmine sahip borsalardan biriydi. Şirket, ilerleyen yıllarda pazar hacminin büyük bölümünü kaybetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl