Kripto para borsası, paralarını çekemeyen müşterilere çikolata verdi

Bir kripto para borsasının müşterileri, paralarını çekemeyince ofisi bastı. Paralarını alamayan kullanıcılara çikolata dağıtıldı.

Bir kripto para borsasının paralarını çekemeyen müşterileri, toplu halde borsanın kapısına dayandı. Paralarını alamayan kullanıcılara yönetim tarafından çikolata verildi. İlginç olay ve görüntüler Rusya’dan… Borsanın ismi ise Beribit…

Her şey Rus polisinin geçen ay Moskova’daki terör saldırısının ardından Beribit’in ofisine baskın düzenlemesiyle başladı. 52. kattaki kapıyı kıran polisler, ofiste yoğun bir arama gerçekleştirdi. Yapılan aramanın teröristlerin yurt dışından finanse edilmesiyle bağlantılı olduğu belirtildi.

Paralarını çekemeyen kripto para yatırımcıları borsanın ofisini bastı

Daha sonra müşteriler, hesaplarındaki parayı çekemediklerini fark ettiler. Borsa tarafından dondurulan varlıklarının iadesini talep eden kullanıcılar, hiçbir sonuç alamadılar. Bunun üzerine bir araya gelen kullanıcılar, toplu halde borsanın ofisine gittiler. Toplanan kalabalıktan bazıları, hesaplarda hiç para olmadığını ve borsa ofislerinde de nakit para bulunmadığını söylediler. Müşteriler, ofisin çıkışlarına barikat kurdu ve çalışanların ofisi terk etmelerine izin vermedi.

Ödeme sözü verildi, çikolata dağıtıldı

Beribit yetkilileri, ödemelerin yapılacağı sözünü verirken ofis çalışanları ise paralarını almak için gelen kullanıcılara çikolata dağıttı. Son gelen bilgiler, bazı müşterilerin ödeme almaya başladığı ve şimdiye kadar 41 müşteriye yaklaşık 350 bin dolar ödendiği yönünde. Henüz ödenmeyen tutarın ise 5 milyon dolara yakın olduğu söyleniyor.

O anlar böyle görüntülendi:

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl