Kripto para borsası Coinbase zoru başardı, Singapur’dan lisans aldı

Dünyada en zor kripto para faaliyet lisansı veren ülkelerin başında gelen Singapur'da Para Otoritesi (MAS), en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase'e ülkede operasyonlarına başlayabilmesi adına bir ön lisans verdi.

ABD merkezli Coinbase borsası, lisans konusunda sıkı kurallara sahip olan hatta birçok borsanın da onay alamadığı Singapur’dan gerekli olan belgeleri almayı başardı. Singapur Para Otoritesi (MAS), Coinbase’e ön lisans verdi ve borsanın ülkede regüle dijital varlıklar sunmasına izin verdi. Ön lisans alan şirketlerin, ana lisansı almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Coinbase de yaptığı açıklamada lisans kazanımını resmen duyururken, “MAS’ın sağladığı Büyük Ödeme Kurumu lisansını almış bulunmaktayız. Bu lisans sayesinde regüle edilmiş olan Dijital Ödeme Token ürünlerini ve hizmetlerini artık Singapurlu müşterilere sunabileceğiz” denildi.

Coinbase’in açıklamasında ayrıca borsa CEO’su Brian Armstrong ile MAS’ın fintech’ten sorumlu yöneticisi Sopnendu Mohanty’nin Singapur’da bir etkinlikte de biraraya gelecekleri belirtildi. Singapur Fintech Festivali 4 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Coinbase Singapur’da büyüyor

Binance dahil birçok borsanın çıkış yaptığı ve MAS’tan lisans alamadığı Singapur’da, Coinbase borsasının faaliyetleri ise her geçen gün büyüyor. Şirket geçen sene, Coinbase Ventures aracılığıyla Singapur merkezli olan 15’ten fazla Web3 proje ve firmasına yatırım yapmıştı. Coinbase ayrıca Singapur’da bir de teknoloji merkezi kurmuş ve Web3 konusunda bilgi sahibi olan çalışanları bünyesine katmıştı.

Son dönemde bir fintech merkezi olarak ön plâna çıkan ve geçtiğimiz haftalarda büyük bir kripto para etkinliğinin de düzenlendiği Singapur’un en büyük bankası olan DBS de akredite müşterilerine kripto para hizmetlerini genişletme kararı almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl