Kripto para borsası CoinEx’in elçi programını seçmek için nedenler

CoinEx sponsorluğunda

Birçok yeni kullanıcı CoinEx’i duymamış olabilir, ancak CoinEx aslında eski bir borsa sayılır. CoinEx Aralık 2017’de kurulan, küresel bir profesyonel dijital varlık alım satım hizmet sağlayıcısı olup Temmuz 2018’de küresel borsa işlem hacmi sıralamasında zirveye yerleşmiştir. Platform, yenilikçi dijital varlıkları toplamaya odaklanıp küresel kullanıcılar için kapsamlı ve yüksek kaliteli proje yatırım seçenekleri sağlayabilen, iyi proje hizmet düzeyi ile kaliteli varlık eleme yeteneğine sahiptir. Eski bir kullanıcı olarak CoinEx’in son dört yıldaki hızlı gelişimini de herkes fark edebilir.

CoinEx’in, kripto para ticareti, kaldıraçlı ticaret, sürekli sözleşmeler, AMM piyasa yapıcı ve madencilik gibi birçok farklı özellikler sunması onu dünyanın en eksiksiz ticaret platformlarından biri haline getiriyor. Platform, Çince, İngilizce, Japonca, Korece, Rusça, Fransızca ve Türkçe olmak üzere 15 dili desteklemekte ve 100’e yakın ülke ile bölgede global kullanıcılara hizmet vermektedir. Platformun ürün işlevleri ve işlem deneyiminin dışında, CoinEx’in Elçi Programına daha fazla ilgi duyuyorum çünkü kullanıcılar CoinEx Elçi Programından doğrudan gelir ve haklar elde edebiliyorlar.

CoinEx Elçi Programı, 2020 yılındaki küresel salgın sırasında başlatılan “Kullanıcılara yarar sağlayan” bir programdır. O dönemde birçok ülke ve bölgedeki yatırımcılar salgın nedeniyle ekonomik zorluklar içindeydi. CoinEx Elçi Programının başlatılması, bazı kullanıcıların acil ihtiyaçlarını bir dereceye kadar çözdü- işe gidemeseler bile, CoinEx Elçisi olup gelir elde etmeye başladılar. CoinEx’e göre, Elçi Programı başlatılmasının üzerinden bir ay geçmeden dünyanın dört bir yanından 5.000’den fazla başvuru aldı.

CoinEx Elçi Programının en çekici yanı, Elçi’nin davet ettiği kullanıcıların yaptığı işlemlerden USDT olarak %50’ye varan tavsiye komisyonu alabilmesidir.

CoinEx’in resmî web sitesindeki önceki ilgili verilere göre, öne çıkan CoinEx elçileri komisyon getirilerinden günde yaklaşık 4500 USDT kazanıyor! %50 komisyon miktarı çok yüksek bir oran olup elçiler ticaret yapmasalar bile gerçek anlamda para kazanabiliyorlar. Elbette elçilerin komisyonu, davet edilen elçi sayısı ve davetlilerin işlem faaliyetleri ile ilgilidir. Ne kadar çok kişi davet edilirse, işlem hacmi o kadar yüksek, elçilerin gelirleri de o kadar fazla olur.

CoinEx’in Elçi Programı gerçekten iyi bir seçim gibi görünüyor. Diğer ticaret platformlarında benzer elçi veya KOL destek programları var mı? Eşikleri ve faydaları nelerdir? Sizin için Binance ve OKEx’i analiz ederek bir karşılaştırma yaptık.

Binance Angel ve Binance KOL Programı

Binance Angel ve Binance KOL Programları da CoinEx Elçi Programına benzer ortak destek programlarıdır.

İlk olarak Binance Angel ile başlayalım. Bu program nispeten düşük bir eşiğe sahiptir ve kullanıcıların BNB pozisyon gereksinimi düşüktür. Bununla beraber Binance genellikle Binance Angellar’a doğrudan maddi ödüller vermez, bunun yerine onlara Binance Launchpad beyaz listesi, çevrim dışı toplantılar için finansal destek ve çevresel hizmetler gibi örtülü haklar verir.

Binance’in KOL programı, Binance Spot KOL ve Binance Sözleşmeli KOL olarak ikiye ayrılmıştır. KOL başvurularında nispeten yüksek bir eşik bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, aşağıdaki kriterleri karşılayan YouTube vlogger’ları, dijital para topluluğu liderleri, medya yazarları ve diğer içerik oluşturuculardan olmalıdır:

  • Sosyal medyada 5.000’den fazla takipçiye sahip olmak;
  • Oluşturduğu topluluğun 500’den fazla üyesi olması;
  • Ticari kurum ve kuruluşların müşteri kitlesinin 2000 kişiyi aşması;
  • Medya yayın platformuna sahip olmak.

Binance KOL Programı’nın spot işlemler ile sözleşmeli işlemleri ayırdığını belirtmekte fayda var. Binance KOL tarafından davet edilen kullanıcılardan oluşan spot veya sözleşmeli işlem hacmi de ayrı olarak toplanır ve karşılık gelen komisyon oranı da farklıdır. Genel olarak konuşursak, Binance Sözleşmeli KOL %40 komisyon oranına sahip olup her üç ayda bir en az 100 yeni kayıtlı kullanıcı davet edilmesi ve yeni kayıtlı kullanıcıların minimum toplam işlem hacminin her üç ayda bir 500BTC’ye ulaşılması gerekmektedir. Bu gereksinimi karşılamak, küçük kullanıcılar bir yana, büyük KOL’lar için bile oldukça zordur.

CoinEx’te, Elçi olduktan sonra, sözleşmeli işlemler, kaldıraçlı işlemler veya spot işlemler yoluyla bir kullanıcı tarafından oluşturulan işlemler doğrudan toplam işlem hacmine dâhil edilir ve %50’ye varan komisyon ödülü alınabilir. Ayrıca CoinEx, Elçi başvurularındaki eşik Binance kadar yüksek değildir:

  • CoinEx’in tanıtımına destek olmak amacıyla bağımsız olarak blok zincir toplulukları oluşturma;
  • Facebook, Twitter vb. dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel sosyal medya hesaplarına sahip olmak;
  • Meet-up, hayran toplantıları vb. gibi çevrimdışı etkinlikler düzenleme konusunda deneyim ve kaynaklara sahip olmak;
  • Çevrim içi veya çevrim dışı fark etmeksizin dijital para ticaret platformu tanıtımında tecrübe sahibi olmak;
  • CoinEx’in çevrimdışı etkinliklerinde kullanılabilen uzun süre kullanılabilen etkinlik alanlarına sahip olmak;

CoinEx Elçi Programına başvurmak için kullanıcıların kimlik doğrulamasını tamamlaması ve yukarıdaki kriterlerden birini karşılaması yeterlidir.

KOL iseniz ve Twitter, Facebook, YouTube veya medya platformlarında belirli bir etkiye sahipseniz, özel CoinEx davet bağlantınızı makalelere, profillere ve Tweet’lere yerleştirebilirsiniz. Davet bağlantınız aracılığıyla CoinEx’e kaydolan ve spot veya sözleşmeli işlem yapan herhangi bir kullanıcı için davetlinin işlem ücretinin %50’sine kadar bir komisyon alacaksınız.

2. OKEx Morning Star Programı

OKEx Morning Star Programı’nın eşiği yüksek değildir, ancak yeni kullanıcıların katılması için ön koşul olarak en az 500 kişilik bir topluluk kaynağına sahip olması ve topluluğun aylık faaliyet oranının en az %30 olması gerekmektedir. Bu da tecrübesiz kullanıcılar için zorlu bir eleme mekanizmasıdır.

CoinEx’in Elçi Programı daha kullanıcı dostu olup yeni gelenler için giriş eşiği daha düşüktür. KOL olmasanız bile, kendinizin yönettiği bir topluluk varsa, CoinEx’in tanıtımına destek oluyorsanız veya kendinizin yönettiği bir sosyal medya hesabınız varsa CoinEx Elçisi olmak için başvurabilirsiniz.

Genel olarak, CoinEx’i bu iki ticaret platformuyla karşılaştırdığımızda, CoinEx’in %50’ye varan komisyon ödemesi (döviz ticareti, kaldıraç ticareti ve kalıcı sözleşme dâhil) diğer iki platformdan daha cazip gelmektedir. Aslında, elçi çok büyük kazançlar elde edebilir. Ayrıca CoinEx elçileri, resmi kaynak paylaşımı, resmi onur sertifikası, etkinliklere katılma önceliği ve yeni özelliklere erken erişim gibi çeşitli ek avantajlardan da yararlanabilir. CoinEx Elçi sistemi “Çalışıyorsan hak ettiğini alırsın” fikri üzerine kurularak, derecelendirme sistemi uygulanıp elçi kendi menfaatlerinden sorumlu tutularak mümkün olduğunca inisiyatif verilir.

Genel olarak, CoinEx Elçi Programı, eşik ve komisyon açısından gerçekten daha kullanıcı dostudur. İster sıradan küçük oyunculardan ister KOL, profesyonel yatırımcılardan, medya, hatta servet kazanmak için kripto para birimi döngüsüne girmek isteyen tecrübesiz yatırımcılardan olun, CoinEx Elçisi olarak servetinizi artırabilirsiniz.

CoinEx için, genel ekolojik güç, ürün gücü ve etki yoluyla KOL, topluluk üyeleri ile yeni bir ilişki kurmak, topluluklar ile kazan-kazan prensibi ile çalışmak dijital varlıkların refahını ve gelişmesini teşvik edecektir.

CoinEx’te elçi olmak için başvur: https://www.coinex.com/activity/apply?type=1

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır ve Uzmancoin reklamveren tarafından sağlanan bu içeriğin doğruluğunu garanti edemez. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur ve doğabilecek riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl