Bir kripto para borsası daha hack’lendi: 23 milyon dolar çalındı

Kripto hack olayları 2023 yılında da son sürat devam ederken bugün de Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue hack'lendi. Hacker'ların yaklaşık 23 milyon dolarlık kripto para çaldığı belirtilirken borsadan da konuyla ilgili resmi açıklama geldi.

2018’de kurulan ve Singapur merkezli bir kripto para borsası olan Bitrue hack’lendi. TSİ 10.00’da yaşanan hack olayının ardından borsadan da TSİ 13’te resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada 23 milyon dolarlık kripto para çalındığı belirtilirken, bu kripto paraların ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT ve MATIC olduğu ifade edildi.

3 gün önce hesabına çekmiş

Kripto para güvenlik firması Peckshield’ın paylaştığı rakamlara göre; hacker şu ana kadar 173 bin QNT, 22 bin 500 SHIB, 46.4 milyon GALA ve 310.000 MATIC’i 8540 adet Ether’e çevirdi. Hacker toplamda 23 milyon dolara yakın kripto para elde ederken, fonları 3 gün önce hesabına çektiği görülüyor. Bu rakamlara ek olarak 750.15 milyon da HOT çalındı.

Borsanın sıcak cüzdanlarından bir tanesinin saldırıya uğradığı bilgisi verilirken, bu cüzdanın Bitrue’nun toplam varlıklarının sadece yüzde 5’ini oluşturduğu yazıldı.

18 Nisan’a kadar çekimler kapalı

Açıklamada ayrıca güvenlik önlemlerinden ötürü çekimlerin geçici olarak ve 18 Nisan gününe kadar da askıya alındığı kaydedildi. Diğer cüzdanlarda herhangi bir güvenlik sorunu olmadığı belirtilirken, saldırıdan etkilenen müşterilerin kayıplarının da yüzde 100 şekilde tazmin edileceği ifade edildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl