Kripto para borsası FTX’in gelirleri 2021’de yüzde 1000 arttı

Bir dönem verdiği reklam kampanyaları ve sponsorluk anlaşmalarıyla dünyada ses getiren FTX borsasının 2020'de 90 milyon doların altında olan gelirlerinin 2021'de 1 milyar doları aştığı belirtildi. ABD medyasında çıkan bu haber özellikle sosyal medyada çok fazla tartışılırken, borsa CEO'su Bankman-Fried ise rakamları Twitter'dan doğruladı.

Miami Heat’in salon isim hakkını satın alması, SuperBowl reklamları ve özellikle de son dönemdeki batan kripto pada şirketlerini “kurtarma” ya da bir başka deyişle satın alma hamleleriyle kendisinden sürekli olarak söz ettirmeyi başaran FTX borsasının özellikle 2021 boğa sezonunda gelirlerini onlarca kat artırdığı belirtildi.

“SBF’nin imparatorluğu…”

ABD medyasında CNBC’nin haberine göre, kripto paraların rekor üzerine rekor kırdığı 2021 senesinde FTX, yüzde 1000’lik artışla gelirlerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. 2020’de ise bu rakamın 90 milyon doların altında olduğu belirtildi. CNBC’nin haberinde FTX için “SBF’nin imparatorluğu” tanımının yapılması da dikkat çekti. Haberde önemli detaylar da verilirken, faaliyet gelirinin, 2020’de 14 milyon dolardan 2021’de 272 milyon dolara yükseldiği ve FTX’in bir yıl önce sadece 17 milyon dolardan geçen yıl 388 milyon dolarlık net gelir elde ettiği yazıldı.

Bankman-Fried de onayladı

FTX ve onunla bağlantılı yatırım şirketi Alameda’nın kurucusu ve CEO’su olan genç yönetici Sam Bankman-Fried ise Twitter’dan kısa bir tweet ile rakamların doğru olduğunu belirtti. Bu sene TIME Dergisi’nin “en etkili 100 insan” listesine de giren SBF, “Değer ne olursa olsun rakamlar doğru” dedi.

FTX borsası 2022’nin ilk çeyreğinde de 270 milyon dolarlık net gelir elde etmiş ve 2022 sonuna kadar da yine 1 milyar doların üzerine çıkacağının sinyallerini göstermişti. İkinci çeyrekte fiyaların ciddi şekilde düşmesinni ise borsaya bu anlamda nasıl etki ettiği henüz bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl