Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası Kraken’de kaldıraçlı işlemler ABD’ye sınırlanıyor

Kripto para borsası Kraken, kaldıraçlı dijital varlık işlemleriyle ilgili düzenlemelerden dolayı 23 Haziran’dan itibaren ABD’li müşterilerine kaldıraçlı işlemleri kapatacak. Bununla birlikte belirli gereksinimleri karşılayan müşteriler için sürekli erişim izni verilebilir. Bugün konuya ilişkin bir açıklama yayınlayan borsa, daha fazla bilginin e-posta yoluyla paylaşılacağını bildirdi. Açıklamada, ABD dışındaki müşterilerin karardan etkilenmeyeceği kaydedildi fakat başlangıç seviyesindeki ABD dışındaki müşterilerden kaldıraçlı işlemlere devam edebilmeleri için orta seviye doğrulamaya geçmeleri gerektiği ifade edildi.

ABD’de standartları karşılayamayanların açık pozisyonları ise pozisyonun açıldığı günden 28 gün sonrasında sonlandırılacak.

Açıklamada, değişikliğe yol açan düzenlemenin ne olduğu belirtilmedi. Öte yandan bunun ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun geçen yılın Mart ayında yayımladığı dijital varlıklarla ilgili yönetmelik olduğu düşünülüyor. Coinbase de geçtiğimiz Kasım ayında kaldıraçlı işlemleri sonlandırma kararı vermişti. Coinbase’in bu kararının CFTC düzenlemeleri nedeniyle alındığı belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl