Kripto para borsası Kraken’de beklenmeyen istifa: Jesse Powell bırakıyor

ABD'nin en büyük borsalarından biri olan Kraken'de CEO Jesse Powell görevi bırakma kararı aldı. Borsanın kurucuları arasında da yer alan Powell, geçen sene en çok "Bitcoin 2021 sonu Lamborghini alabileceğimiz fiyata gelecek" yorumuyla konuşulmuştu.

Kraken borsasının ünlü ve genç CEO Jesse Powell dün şirketten yapılan açıklamada görevi bırama kararı aldığını açıkladı. Powell, CEO’lu görevini şirket operasyon yöneticisi olan Dave Ripley’e bırakacak. Ancak Powell’ın yönetim urulu başkanlığı görevine de devam edecek.

Lamborghini yorumu tepki toplamıştı

Başarılı yönetici özellikle 2021 yaz aylarında yaptığı “Bitcoin fiyatı, bir Lamborghini alacak fiyata gelecek” yorumuyla ses getirmişti. En büyük kripto para Kasım ayında 69 bin dolara çıkmasına rağmen bu seviyeden çok ciddi düşmüş ve bugünü alana inmişti. Powell yorumunun tutmamasıyla ilgili olarak ise kısa süre önce yaptığı açıklamada yanıldığını kabul etmiş anca bu kez de “Sene sonu bir Bitcoin karşılığı bir Bugatti alırız ama fiyatlar böyleyken benzini ödemek istemeyebiliriz” demişti. Powell’ın Lamborghini yorumu gibi Bugatti örneği de tepki toplamıştı.

Şirkette mutsuz çalışanlar vardı

Haziran ayında da Kraken borsasında bazı çalışanların, firmanın hedefleri yerine bazı dünyevi problemlerle çok fazla uğraştıklarını belirten Powell, “İsteyen ve mutsuz olan işi bırakabilir” demişti.

Kraken ayrıca San Francisco’da son aylarda yaşanan gasp ve hırsızlık olaylarından ötürü de merezini buradan taşımıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl