Kripto para borsası Kraken’in kurucusu, SEC’yi topa tuttu

ABD merkezli büyük kripto para borsalarından Kraken’in kurucusu Jesse Powell, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dün açılan davanın ardından sert bir açıklama yayımladı.

“ABD’nin en büyük decel’i -teknolojik ilerlemeyi engellemek isteyenlere yönelik kullanılan bir argo kelime- yeni bir saldırıyla geri döndü. Mazoşistler, New York’ta yedikleri dayaklardan memnun kalmadılar.” ifadelerini kullanan Powell, açıklamasına şöyle devam etti:

“Mesaj açık: 30 milyon dolar, SEC, tekrar haraca bağlamak için gelmeden önce size yaklaşık 10 ay kazandırır. Avukatlar 30 milyon dolar ile çok şey yapabilirler ama SEC, gerçek bir mücadelenin 100 milyon dolardan fazla paraya ve zamana mal olacağını biliyor. Eğer bunu karşılayamıyorsanız kripto şirketinizi ABD savaş bölgesinden çıkarın.”

Kraken ise resmi açıklamasında mahkemede şiddetle savunma yapacağını belirtti. Şirket, gelişmenin sunulan ürünler üzerinde hiçbir etkisi olmadığını ifade ederek “Müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

SEC’nin açtığı davada sunduğu argümanları daha önceki davalarda denediğini fakat mahkemenin bunları tamamen reddettiğinin altını çizen Kraken, “Bu dava da aynı nedenlerle başarısız olacaktır.” iddiasında bulundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl