Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası Livecoin’den açıklama: Borsamızı kullanmayı bırakın!

Kripto para borsası Livecoin, sunucuların ele geçirildiğini açıkladı ve kullanıcılardan platformu kullanmayı bırakmalarını istedi.

hack-hacker (1)

Rusya merkezli kripto para borsası Livecoin, resmi internet sitesinden kullanıcılara yaptığı çağrıda, “Hizmetimizi kullanmayı bırakmanızı rica ediyoruz: para yatırmayın, alım satım yapmayın, API kullanmayın.” dedi.

“Sunucularımızın kontrolünü kaybettik”

Açıklamaya göre borsa son birkaç aydır dikkatlice planlanan bir saldırı altında. “Sunucularımızın kontrolünü kaybettik.” diyen borsa, devamında “Bu nedenle, hizmetimizi zamanında durduramadık. Haber kanallarımız da ele geçirildi. Şu anda ön yüzü kısman kontrol edebiliyoruz ve bu duyuruyu bu sayede yapabiliyoruz. Sunucularımızı, nodlarımızı ve fonlarımızı geri almak için mücadele ediyoruz, 7/24 çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla açıklama yapayacağız. Polis yetkilileriyle temas halindeyiz. Bu sorunun üstesinden gelmek için elimizden gelenin en iyisin yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şu an için borsada tutulan kripto paraların ele geçirilip geçirilmediği veya ele geçirildiyse miktarın ne olduğu net değil. CoinGecko verilerine göre Livecoin, günlük yaklaşık 50 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip. CoinMarketCap ise bu veriyi 15 milyon dolar olarak gösteriyor.

Aylık 520 bin ziyaret alan Livecoin.net’in en çok ziyaretçi aldığı ilk 5 ülkeden biri Türkiye. Türkiye’nin toplam ziyaretteki payı yüzde 4’e yakın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl