Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Fatih Özer yakalandı

Geçtiğimiz sene binlerce kullanıcının fonlarını yüklediği soğuk cüzdan ile Türkiye'den kaçan ve yaklaşık bir senedir kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer yakalandı. Özer'in Arnavutluk'un Vlora kendinde yakalandığı belirtildi.

Geçtiğimiz sene iflas eden ve arkasında on binlerce mağdur bırakan Thodex borsasının kurucusu Fatih Özer, Arnavutluk2ta yakalandı. Özer’in ülkenin Vlora şehrinde yakalandığı belirtildi. Açıklama Arnavutluk polisinden geldi.

Milyonlarca dolar değerde kripto para ile birlikte geçtiğimiz sene yurt dışına kaçan ve bir süredir de Arnavutluk başta olmak üzere Balkan ülkelerinde aranan Fatih Özer için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı “örgüt kurucusu ve yöneticisi” suçlamasının da içinde bulunduğu 21 ayrı suçtan dava açılmasına hükmetmişti. Özer için 40 bin 562 yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu. Fatih Özer’le beraber 7 şüpheli örgüt yöneticisi, 13 şüpheli ise örgüt üyesi olmakla suçlanıyordu.

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

Fatih Özer’in yakalanmasının ardından İçişleri Bakanlığı’ndan da açıklama geldi. Bakanlık, “Thodex’in kırmızı bültenle aranan kurucusu firari Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı, Emniyet tarafından Türkiye’ye iade işlemlerine başlandı” açıklamasını yaptı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl