Kripto para borsası Upbit, Napoli ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Güney Kore'nin en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Upbit, İtalya Serie A'nın köklü takımlarından Napoli ile forma sponsorluğu anlaşması yaptı. Upbit markası, Napoli formasının sort tarafında yer alacak.

upbit

Futbol ve kripto para endüstrileri arasındaki ilişki her geçen gün büyümeye devam ediyor. Birçok futbol takımının token’larının olduğu, sponsorluk anlaşmalarının imzalandığı bir ortamda yeni bir ortaklık daha duyuruldu. İtalya Serie A’nın köklü takımlarından olan Napoli, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri Upbit ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Aslında anlaşmanın arkasında Upbit’in çatı şirketi olan Dunamu bulunuyor. Ancak Dunamu şirketi, forma sponsorluğuna, marka ismi olarak çok daha fazla bilinirliği olan Upbit’i dahil etti. Taraflar arasındaki anlaşma sadece forma ile de sınırlı kalmadı. Maradona Stadı’nın etrafında da bundan sonra Upbit reklamları yer alacak. Ortaklığın ayı sezonunda ve birçok şirketin iflas edip, sponsorluk sonlandırdığı bir dönemde açıklanması da dikkat çekiyor.

İtalya Serie A’da Binance borsası Lazio kulübünün, Digitalbits ise Inter’in göğüs sponsoru konumundalar.

Kim Min-jae etkisi mi?

Bu anlaşma birçok kripto para ve futbol uzmanını şaşırtmış olabilir. Çünkü tarafların hiçbir ekonomik ya da genel bağı bulunmuyor. Ancak Napoli’nin sezon başında Fenerbahçe’den transfer ettiği Kim Min-jae, kulübün kısa sürede fenomeni olmayı başardı. Savunma oyuncusu olmasına rağmen attığı goller, iyi performansı ve herkesin kısa sürede sevdiği bir karaktere bürünmesi, onun Napoli’yle bütünleşmesini sağladı. Napoli’nin Kim Min-jae’yi 50 milyon eurodan aşağı bir rakamla satmak istemediği biliniyor. Bu anlaşmada, başarılı oyuncunun hem ülkesinde hem de Napoli’de çok sevilmesinin ve kalabalıklara hitap etmesinin etkisi olabilir.

Anlaşmanın finansal rakamları hakkında ise resmi bir bilgi henüz verilmedi. Napoli’nin fan token’ı haberin yazıldığı dakikalarda 24 saatte %3’lük artışla 3.1 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl