Bloomberg eski analisti: Kripto paralarda büyük fırsatlar için son birkaç yıl…

Blockchain stratejisti ve Bloomberg Intelligence eski analisti Jamie Coutts, kripto para piyasasının mevcut durumunu 1900’lerin başındaki ABD hisse senedi piyasasına benzetti.

Coutts, “Bu benzersiz ortam, başka hiçbir varlık sınıfında eşi benzeri olmayan bol miktarda alfa üreten fırsatlar sunuyor fakat bu fırsat, ortadan kalkmadan önce yalnızca birkaç yıl var olacak.” yorumunu yaptı.

Analist, neden böyle düşündüğünü ise şu şekilde detaylandırdı:

“Yüzyılın başında ABD ekonomisi, küresel ekonominin süper gücü olarak ortaya çıkıyor ve sermaye akıyordu. Bugün ağ devleti/kripto ekosistemi yükselişte ve ETF’ler on yıllara yayılan büyük bir sermaye akışını tetkileyecekler. 1933 ve 1934 Menkul Kıymetler Yasası çıkmadan önce ABD borsası, serbest bir düzenleyici ortamda faaliyet gösteriyordu, büyük balinalar hakimdi ve bilgi asimetrisi hüküm sürüyordu. Bugünkü kripto piyasalarına çok benzeyen bir ortam vardı. En büyük teknik analistlerden bazıları bu dönemde ortaya çıktı: Dow, Elliot, Wyckoff ve onlarla birlikte trend ve momentum stratejileri… Kripto, momentum odaklı bir piyasadır ve teknik trend stratejilerini kullanmak için idealdir. Birkaç yıl boyunca devam edebilecek olan mevcut piyasa verimsizlikleri göz önüne alındığında alfa elde etmek için önemli bir potansiyel var. Sonuç olarak, önümüzdeki yıllarda alternatif ağırlıklandırma, faktör bazlı ve piyasa zamanlama stratejilerinde artış görmeyi umuyorum.”

“Altcoin sezonuna geçiş yakın”

Courtts, ayrıca altcoin’lerin taban formasyonundan yukarı yönlü kırılım gösterdiklerini ve altcoin sezonuna geçişin yakın olduğunu öne sürdü. Analist, “Gelecek yıl Bitcoin ETF’lerinden beklenen büyük sermaye akışları düşünüldüğünde bu döngü daha uzun sürebilir. Altcoin sezonu, genellikle 2024’ün ikinci çeyreğinden itibaren 1 ila 1.5 yılda görülür.” yorumunu yaptı.

Son olarak Bloomberg eski analisti Blockchain benimsenmesinin yapısal bir yükseliş trendinde olduğunu vurgulayarak “Kemerlerinizi bağlayın.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ünal Yanıtla

    Selam
    BİTEXEN den hesap açıp bitcoin alarak yatırım yapmak istiyorum sizce iyi düşüncemi? Çok kazançli olabilirmiyim?
    Selamlar