Cem Uzan: İzmir’i kripto paranın merkezi yapacağız

Cem Uzan, Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında "Kripto para, önümüzdeki yüzyılın para birimidir." dedi ve İzmir'i kripto paranın merkezi haline getireceklerini söyledi.

cem-uzan

Cem Uzan, Genç Parti’nin Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresi’nde partinin manifestosuna dair önemli açıklamalar yaptı. 10 yıldır Fransa’da yaşayan ve kongreye telekonferans yöntemi ile katılan Uzan, ekonomiye dair sıraladığı vaatlerinde kripto paralara da yer verdi.

“Kripto para, önümüzdeki yüzyılın para birimidir”

Uzan, konu hakkındaki konuşmasına, “Ben iddialı konuşmayı seven bir insan değilim ama bundan sonra söyleyeceğim manifestonun 2, 3, 4 ve 5. maddeleri inanıyorum ki Türkiye’de çok ses getirecek.” dedi ve daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Yepyeni bir yeni yüzyılda yaşıyoruz. Dünya değişiyor, ekonomi değişiyor, para piyasaları değişiyor. Ben az ve öz konuşmayı severim. Laf kalabalığını pek beceremem. Yeni dünya ekonomisinde en önemli şeylerden biri kripto paradır. Kripto para önümüzdeki yüzyılın para birimidir. Nasıl bugün dolar, avro, sterlin, ruble, yuan, lira bir sürü para mevcut ise kripto paralarda da bir sürü değişik kripto para çeşidi mevcut. Bütün bunların borsası, kripto para birimi borsası ve kıyı bankacılığı… Tüm Avrupa için olacak olan bir merkezde odaklanacak. Türkiye’deki bu merkez Avrupa için en önemli merkezlerden biri olacak. Bu konularda İzmir merkez olarak teşvik edilecek, finanse edilecek ve İzmir kripto paranın merkezi olacak.”

Bu arada kongrede Cem Uzan’ın kardeşi Murat Hakan Uzan, yeni genel başkan olarak seçildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl