FTX’te 31 milyon dolar kaybeden şirketin gelirleri yüzde 97 düştü

Avrupalı kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares'in gelirleri yüzde 97 düşüş yaşadı. Şirket, bu düşüş için piyasadaki dalgalanmayı sebep gösterdi. CoinShares, FTX borsasının çöküşü nedeniyle 26 milyon sterlin (31 milyon dolar) kaybetmişti.

Yatırımcılar, Fed’in faiz oranlarını artırmasının üzerine bazı kripto para şirketlerinin iflas etmesiyle piyasayı terk etti. Bunun sonucunda ise kripto para piyasası 2022 yılında büyük düşüş yaşadı. Bu durumdan faaliyetlerini halen devam ettiren diğer kripto para şirketleri de kötü etkilendi.

Dördüncü çeyrek sonuç raporuna göre, kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in 2021’de 113,4 milyon sterlin olan ve öngörülen zararları içeren “toplam kapsamlı geliri” 2022’de yüzde 97 düşerek 3 milyon sterline indi.

CoinShares , kasım ayında iflas başvurusunda bulunmadan önce müşterilerin para çekme işlemlerini donduran FTX’te yaklaşık 30 milyon dolar değerinde kripto varlığı olduğunu söylemişti.

“Sektördeki başarısızlıklar tedbiri tetikledi”

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, “2022 yılında sektörü etkileyen başarısızlıklar ve dolandırıcılıklar, piyasada yeni bir ihtiyat duygusu yarattı. Yatırımcılar artık güvenilir, düzenlenmiş kurumsal şirketler arıyor.” dedi.

2022 sonunda yönetimi altında 1.4 milyar sterlin bulunan CoinShares kendisini, Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırımcısı ve trading grubu olarak tanımlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl