Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto kredi platformu Cred aniden tüm para çekme işlemlerini kapattı

Kripto kredi platformu Cred, bir dolandırıcılık olayını gerekçe göstererek tüm para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.

durdurdu

Kripto para tabanlı kredi çekilebilen ve kripto paralardan faiz getirisi elde edebilen popüler bir platform olan Cred, sürpriz bir kararla tüm para yatırma ve çekme işlemlerini kapattı. Şirketten yapılan açıklamada, bir dolandırıcılık olayı meydana geldiği ve kolluk kuvvetleriyle konu hakkında iş birliği yapıldığı bildirildi.

Şüpheler üzerine açıklama: “Hack’lenmedik”

Cred, platformun hack’lenmediğini ve hiçbir müşterinin kişisel verisi veya hesap bilgisinin açığa çıkmadığını vurgulayarak daha fazla detay veremediklerini ve tüm para giriş-çıkışlarının önümüzdeki iki hafta içinde ayrıntılı bilgiler yayınlanana kadar askıya alınacağını aktardı. Bununla birlikte şirket, bunun içeriden biri tarafından yapılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

Olay bilançoyu olumsuz etkiledi

Cred ekibi, dolandırıcılık olayının şirketin bilançosunu olumsuz yönde etkilediğini doğruladı. Şirket, şu anda olayla ilgili kapsamlı değerlendirme süreci yürüttüğünü belirtiyor.

Kullanıcılar, 2017 yılında kurulan ve merkezi San Francisco’da bulunan Cred’e kripto paralarını yatırarak faiz kazanabiliyor veya kripto para teminatıyla kredi kullanabiliyordu.

İlginç bir şekilde popüler alım satım platformu Uphold, olayın öncesinde, Pazar günü müşterilerine Cred ile mevcut iş ilişkisini bitirmeye karar verdiğini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl