Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para şirketi meydan okuyor: Cüzdanı hack’leyebilene 250,000 dolar

İsrail merkezli bir kripto para şirketi, soğuk cüzdanını hack'leyebilene 250,000 dolar değerinde Bitcoin vereceğini iddia ediyor.

İsrail merkezli kripto para saklama girişimi GK8, soğuk cüzdanını hack’leyebilene 250,000 dolara kadar Bitcoin ödülü vadediyor.

The Block’ta yer alan habere göre, 24 saatlik ödül programı 3 Şubat TSİ 17.00’de başlatılacak. GK8’in soğuk cüzdanı, yaklaşık 125,000 dolar değerinde Bitcoin transferi alacak ve biri bunu hack’leyebilirse 125,000 dolara kadar ek bir ödül daha verilecek.

250,000 dolarlık tutar, mevcut fiyatlarla 28 BTC’ye denk geliyor. GK8, cüzdanının “ultra güvenli” çok taraflı hesaplama (MPC) adı verilen bir kriptografi teknolojisini kullandığından “tamamen hack’lenemez” olduğunu iddia ediyor.

Daha önce İsrail Başbakanlığı’nda siber güvenlik uzmanı olarak çalışan GK8’in kurucu ortağı ve CEO’su Lior Lamesh, “Onu hack’lemeyi denemeye çağırarak dünyadaki tüm hacker’lara meydan okuyoruz ama bunu yapamayacaklar.” diyor.

Şirket, teknolojisini oluşturmak için geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirilen bir tohum finansmanı turunda 4 milyon dolar toplamıştı. Şirket, aralarında eToro’nun da bulunduğu müşterilerinin 1 milyar dolarlık kripto parasını yönettiğini ileri sürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl