Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dev banka, kripto para borsası açtı ve 4 kripto parayı listeledi

Singapur'un en büyük bireysel ve ticari bankacılık kuruluşu DBS, kripto para borsası açtı ve 4 kripto parayı listeledi.

dbs

Singapur’un en büyük bireysel ve ticari bankası DBS, itibari para ile kripto para alınabilen bir borsa açtı.

Borsada ilk etapta Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) listelendi. Bu kripto paralar, “DBS Digital Exchange” adı verilen platform üzerinde Hong Kong Doları, Singapur Doları, ABD Doları ve Japon Yeni ile alınıp satılabiliyor. DBS’ten yapılan açıklamada kullanıcıların varlık destekli token’lar olan menkul kıymet token’larını da alıp satabilecekleri belirtildi.

DBS, 1968 tarihinde Singapur devleti tarafından kuruldu. Devlete ait ve 310 milyar dolara yakın varlığı bulunan Temasek Holdings’in yan kuruluşu olan banka, 29 bin çalışanı ile hizmet veriyor. DBS, 2019 yılında ABD Doları cinsinden 10 milyar 600 milyon gelir elde etti.

Büyük şirketlerin kripto paralara olan ilgisi son dönemde daha da arttı. Geçtiğimiz hafta ABD’li ödeme devi PayPal, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’in listelenmesiyle başlayacak olan kripto para alım satım hizmetini duyurdu. Daha öncesinde yaklaşık 80 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıkladı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl