Kripto para borsası Deribit, yeni AML kuralları nedeniyle ülke değiştiriyor

Popüler kripto para platformlarından Deribit, katı kara para aklama düzenlemeleri nedeniyle operasyonlarını Panama'ya taşıyor.

Bugün yapılan duyuruya göre, Amsterdam merkezli kripto türev borsası Deribit, 10 Şubat’tan itibaren Panama’da DRB Panama Inc. olarak faaliyet gösterecek.

Açıklamada kararın Hollanda’nın kripto para şirketlerine uyguladığı çok katı kara para aklamayı önleme (AML) politikaları nedeniyle alındığı bildirildi.

Borsa, “Eğer Deribit, yeni yönetmeliklere uyum sağlamayı seçseydi mevcut ve bundan sonraki müşterilerimizden kapsamlı bilgi talep etmemiz gerekecekti.” diyor.

Deribit, 10 Ocak 2020’de faaliyete geçecek olan Avrupa Birliği 5. Kara Para Aklamayı Önleme Direktifi (AMLD 5) karşısında çözüm arayışındaki birçok Avrupalı kripto para şirketinden biriydi. Bootle Pay, Simplecoin ve Chopcoin, getirilecek olan yeni kural değişikliklerinden dolayı kepenk indirmeyi seçmişlerdi.

Deribit’in açıklamasında ayrıca, “Kripto para piyasalarının serbestçe erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz ve yeni düzenlemeler, kullanıcıların çoğuna çok yüksek engeller getirecekti.” ifadelerine yer verdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl