Kripto para destekçisi senatörden Gensler’a tepki: Yetkisini aşıyor

Kripto paralara verdiği destekle bilinmesinin yanı sıra, yatırımları da bulunan Pat Toomey, SEC başkanı Gary Gensler'ı hedef aldı. ABD medyasına konuşan Toomey, Gensler'ın karbon emisyonları konusunda şirketlere uygulamak istediği zorunlulukları ve kripto paraların hepsini, ayırt etmeden menkul kıymet olarak değerlendirmesini sert şekilde eleştirdi.

Regülasyonların kripto para odaklı şirketleri mağdur etmeden yapılması konusunda çalışmalarda bulunan ABD’li politikacılardan biri olan Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’ı sert şekilde eleştirdi.

“Zorla regülasyon uygulanması korkunç…”

ABD medyasından Fox News’e konuşan Pensilvanya senatörü Toomey, Gary Gensler’ın agresif şekilde hamleler yaptığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Gary Gensler’ın, SEC’nin otoritesini aşan konularda sınırları zorlaması beni endişelendiriyor. İklim konusundaki ‘açıklama zorunluluğu getiren’ teklifi bence SEC sorumluluklarını çok büyük farkla aşıyor. Ayrıca tüm kripto varlıkları da, menkul kıymet olarak değerlendirmesi ve bunun, nasıl ve neden olduğu konusunda hiçbir açıklama yapmaması da kabul edilemez. Zorla uygulanan regülasyon, korkunç bir yaklaşımdır.”

Bilindiği üzere, SEC başkanlığına gelmeden önce kripto para dostu bir kimliği olduğu belirtilen Gensler’ın bu koltuğa oturuşu sektör tarafından mutlulukla karşılanmıştı. Ancak başkanlığa gelişinin ardından kripto paralar hakkında sert açıklamalar yapmaya başlayan, spot Bitcoin ETF’ine kesinlikle karşı olan ve tüm kripto para endüstrisinin SEC tarafından regüle edilmesini talep eden Gensler, kripto para odaklı birçok şirketi de karşısına almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl