Kripto para dünyasındaki en kötü 4 tavsiye

Özellikle 2017 yılının son aylarında kripto para piyasasına birçok yeni yatırımcı girdi. Bu yeni yatırımcılardan bazılarıysa kötü tavsiyelerin kurbanı oldu. Burada belli başlı birkaçına yer verildi.

Piyasalar, başarı seviyeleri ve niyetleri farklı olan çok çeşitli yatırımcılardan oluşuyor. Özellikle 2017 yılının son aylarında piyasaya birçok yeni yatırımcı girdi. Bu yeni yatırımcılardan bazılarıysa aşağıda listelenen kötü tavsiyelerin kurbanı oldu:

4- Bu kripto para satın almak için iyi bir seçenek çünkü ucuz

Bu, birçok yeni kişinin kripto paralara yatırım yapmaya başlamış olduğu 2017’nin sonlarında olduğu kadar artık yaygın değil fakat hala zaman zaman verilen bir tavsiye. Belirli kripto paralar, düşük fiyatlarından ötürü iyi seçenekler olarak belirtilir. Bununla birlikte bu tavsiye; dağılım, market cap, dağıtım v.b. birçok faktörü göz ardı ettiğinden dolayı kötü bir tavsiye.

3- Elinizde bulundurduğunuz kripto paralara aşık olmayın

Yeni yatırımcılar içine evet, muhtemelen tek bir ticarete bağlı olmak iyi bir şey olmayabilir. Bununla birlikte farklı projelerin potansiyelini iyi tanıyan deneyimli tüccarlar için bir projeye aşık olmak yanlış bir şey değil. Bazı projelerin gerçek değerlerine ulaşmaları yılları bulabilir, IOTA bunun için güzel bir örnek. Borsalarda listelenmediği zamanlardan bu yana IOTA’yı sevenler, çok büyük bir kazanç sağlamış durumdalar.

2- Bu kripto parayı satın al, çünkü Bitcoin’den daha iyi

Bu tavsiye, çoğunlukla çöp coin’leri shill’lemek (yemlemek) için kullanılıyor. Doğal olarak hemen hemen Bitcoin‘den sonra oluşturulan her yeni kripto paranın Bitcoin’den daha iyi olması beklenir. Bu kripto paralar, daha hızlı işlemler, daha iyi dağıtım veya daha iyi ölçeklenebilirlik gibi Bitcoin’in sunmadığı yeni özellikler sunabilir. Bitcoin’den daha iyi olan bir kripto paranın bir gün Bitcoin kadar değerli olması kesinlikle otomatik olarak hak edilecek bir şey olmaz.

1- Meşhur yatırımcıların söylediklerini dinle

Bu sav da her zaman geçerli ve doğru değil. Piyasada kendisini kanıtlamış, tecrübeli ve başarılı çok değerli insanlar var fakat bazı popüler hesaplar yalnızca kendi kârlarını artırma derdinde olabiliyorlar. Bu, artık bütünüyle yok olmuş saadet zinciri Bitconnect’in (BCC) onlarca ya da yüz binlerce aboneye sahip YouTube kanalları tarafından teşvik edilmesiyle açıkça görüldü.

YouTube kanalında 130 binden fazla aboneye sahip Trevon James ile bir başka YouTube kullanıcısı Crypto Nick, şu anda Bitconnect’in tanıtımı yoluyla abonelerinin tavsiyelerine olan inancını kötüye kullanmaktan dava edilmiş durumda. Öte yandan Twitter’da bulunan popüler hesaplar aracılığıyla ücretli yemleme operasyonları da yürütülüyor. Yakın zamanda ünlü bir siber güvenlik uzmanı olan John McAfee, yüz binlerce kişi tarafından takip edilen Twitter hesabı üzerinden kalitesiz projeler hakkında övgü dolu yorumlar yapmıştı.

Genel olarak izlenebilecek en iyi tavsiye, kendi hatalarından dersler çıkarmaktır. Esas ders, deneme yanılma yoluyla elde edilebilir.

The Merkle

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl