Bu liste tartışma yarattı: Kripto para piyasasındaki en güvenilir 10 isim

Cindicator, kripto para piyasasında en çok güvenilen 10 ismi açıkladı. Listedeki bazı isimler, tartışma yarattı.

Önceki gün Blockchain araştırma şirketi Cindicator tarafından tartışma yaratacak bir liste yayınlandı. “Kripto Para Alanındaki En Güvenilen 10 Kişi” başlığıyla yayınlanan listede bazı isimler, geçmişte pek çok defa kuşku uyandıran davranışlarıyla hatırlanıyor.

Cindicator platformuna kayıtlı olan 130,000 analiste yöneltilen “Kripto para piyasasında en çok kimin tavsiyelerine güveniyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlara göre hazırlanan liste şöyle:

1. “Kendim”

Yanıtların çoğu “Sadece kendime güveniyorum” şeklindeydi. Bu nedenle ilk sırayı bu yanıt aldı.

2. Teeka Tiwari

İkinci sırada etkili Palm Beach Report’un editörü ve bir Wall Street emektarı olan Teeka Tiwari yer alıyor. Analistler, Tiwari’nin farklı bakış açılarına güveniyorlar.

3. Changpeng Zhao

Üçüncü sırada kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun. Analistler, Zhao’nun sosyal medya platformu Twitter’da açık ve sık iletişimini övgüyle karşılıyorlar.

4. Andreas Antonopoulos

Dördüncü sıra en ünlü Bitcoin savunucularından biri olan Andreas Antonopoulos’a ait. Let’s Talk Bitcoin podcast’ini sunan ve Bitcoin’le ilgili dünya çapında çok satan kitapların yazarı olan Antonopoulos, aynı zamanda Lefkoşa Üniversitesi’nde dijital para birimiyle alakalı yüksek lisans dersleri veriyor. Bu arada Antonopoulos, liste açıklandığında kendisini bu isimlerin arasından çıkarmalarını istedi.

5. Charlie Lee

Beşinci sırada tartışmalı bir isim var: Litecoin’in kurucusu Charlie Lee. Litecoin yatırımcıları, LTC’lerini fiyatın zirveye ulaştığı dönemde elinden çıkaran Lee’ye öfkeli. Lee, halen Litecoin Vakfı’nda genel müdür olarak Litecoin için çalışıyor.

6. Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, kripto parayla az çok ilgilenen herkesin tanıdığı bir isim. Ethereum’un kurucu ortağı olan Buterin, 2012’de henüz sadece 18 yaşındayken Bitcoin Magazine’i kurdu ve yönetti. Analistler, Buterin’in derin Blockchain bilgisinden övgüyle söz ediyorlar.

7. John McAfee

Bir başka tartışmalı isim daha listede. Yanıtlara göre, 1987 yılında antivirüs yazılım şirketi McAfee Associates’i kuran McAfee, en çok güvenilen yedinci isim.

8. Justin Sun

Tron’un kurucusu Justin Sun, yanıltıcı pazarlama faaliyetleriyle çok eleştiriliyor fakat yine de en çok güvenilen isimler arasında kendine yer bulabildi. Genç girişimcinin kurucusu olduğu Tron’un white paper’ının bir dönem çalıntı olduğu bile iddia edilmişti.

9. Arkadaşlar

Ankette yer alanların önemli bir kısmı sadece arkadaşlarına güvendiklerini söyledi. Bazıları, yakın çevresindeki arkadaşlarından bahsederken bazıları da kripto para piyasalarında kişisel düzeyde iyi tanıdıkları arkadaşlara güvendiklerini ifade ettiler.

10. Thomas Lee

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee de en çok güvenilenler arasında. Hisse araştırmalarında 25 yılı aşkın bir deneyime sahip Wall Street stratejisti olan Lee, Fundstrat’ı kurmadan önce 2007 – 2014 arası JP Morgan’ın Baş Hisse Senedi Stratejisti olarak çalıştı. Lee, daha önce de Salomon Smith Barney’in genel müdürüydü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl