2024 ilk çeyrekte en çok kazandıran kripto para yatırımları belli oldu

Kripto para piyasası, son derece iyi bir ilk çeyreği geride bıraktı. Toplam piyasa değerinin 1.6 trilyon dolardan 2.5 trilyon dolara yükseldiği bu çeyrekte üç kripto yatırım alanı öne çıktı.

CoinGecko’nun 2024 yılı ilk çeyrek raporuna göre, geçtiğimiz üç aylık dönemde en kârlı kripto yatırımları meme’ler, gerçek dünya varlıkları (RWA’lar) ve yapay zeka oldu.

Meme coin’ler ortalama %1312 getiri sağladı

Meme coin’ler, çeyrek boyunca ortalama olarak %1312 ile en yüksek getiriyi kaydettiler. Çeyrek sonu itibari ile piyasa değerine göre en büyük 10 meme coin arasında 3’ü henüz mart ayında piyasaya sürülen yeni token’lardı. Bunlar; BRETT, BOME ve MEW’di. BRETT, ilk çeyreğin sonunda %7727 ile en yüksek getiriyi elde ederken onu %2721 ile WIF izledi.

Raporda, meme coin yatırımlarının RWA’lardan 4.6 kat ve bu yılın ilk çeyreğinde en düşük getiriye sahip olan Layer 2 alanından 33.3 kat daha fazla kar getirdi.

En kârlı ikinci alan RWA’lar oldu

En kârlı ikinci kripto yatırım alanı olan RWA’lar, ilk çeyrekte %285 oranında kazanç sağladılar. RWA’lar, şubat ayının başlarında kısa bir süre için en kârlı yatırımlardı. Bu alanda OM ve TOKEN token’ları, sırasıyla %1074 ve %419 ile en çok yükselenler oldu.

Yapay zeka coin’leri %222 kazandırdı

En kârlı üçüncü kripto yatırımı ise yapay zeka coin’leriydi. Yapay zeka coin’leri, ilk çeyrekte %222 ortalama getiriye ulaştılar. En çok yükselenler ise %480 ile AIOZ ve %378 ile FET oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl