Kripto fenomeninin 15 milyon dolarlık yatırımı 1 ayda 6 milyona düştü

Bir kripto fenomeninin 15 milyon 600 bin dolardan daha fazla yatırım yaptığın token, yaşadığı düşüşle 8 milyon dolardan fazla zarar ettirdi.

Kripto para piyasasındaki düşüşler, büyük pozisyona sahip trader’ların da büyük kayıp yaşamalarına yol açıyor. Son olarak asıl adı Jeffrey Huang olan ve Machi Big Brother olarak bilinen Tayvanlı bir kripto fenomeni, 15 milyon dolarlık yatırımının 8 milyon dolarını kaybetti.

Sosyal medya platformu X’te 164 binden fazla takipçisi olan fenomen, 3 Mayıs’tan bu yana kademeli olarak FRIEND satın aldı. Ortalama 1.81 dolardan yaptığı alımla toplamda 8.6 milyon adet FRIEND biriktirdi. Bir başka deyişle, FRIEND’e 15 milyon 600 bin dolar yatırdı. Machi Big Brother’ın yatırımından geriye token’ın yüzde 60’a yakın değer kaybetmesi sonucu 6.5 milyon dolar kaldı. Kripto fenomeni, böylece kağıt üzerinde 8.5 milyon dolar zarara girdi.

FRIEND, son bir aydır istikrarlı şekilde düşüyor. Kripto para, 17 Mayıs’tan bu yana yüzde 56 oranında değer kaybına uğradı. Fiyat, bugün TSİ 13.50 itibari ile 0.75 dolarda seyrediyor.

Base ağında piyasaya sürülen Friend.tech, geçen hafta kendi blok zinciri Friendchain’e geçiş yapacağını duyurmasının ardından bazı kullanıcıların tepkisini çekti. Bu kullanıcılar, projenin kendi blok zincirine geçiş yapması için henüz erken bir dönemde olduğunu öne sürerek alınan kararı şüpheyle karşıladılar. Geçişin ne zaman yapılacağı henüz netlik kazanmadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl