“Pump-dump” ile suçlanan kripto para fenomeninden pişkin savunma

Twitter’da 1 milyondan fazla takipçiye sahip kripto para fenomeni Lark Davis, ZachXBT’nin kendisine yönelttiği düşük hacimli token’ları satarak takipçilerinden kazanç elde ettiği suçlamalarını reddediyor.

ZachXBT, Davis’in yeni kripto para projelerini tanıttığı ve bundan ödeme aldığını sekiz örnekle desteklerken Davis’in 1.2 milyon doların üzerinde kâr elde ettiğini iddia ediyor. Zach ayrıca Davis’in piyasa değeri düşük projelerin fiyatlarını zaman zaman düşürdüğünü de ileri sürdü.

İddialar göre Davis, bu şekilde UMB’den 136 bin dolar, DOWS’den 56 bin dolar, SHOPX’den 435 bin dolar, BLES’den 103 bin dolar, PMON’dan 313 bin dolar, BMI’dan 42 bin dolar ve XED’den 34 bin dolar kazandı.

“Yanlış bir şey yapmadım”

Davis ise Twitter’dan yaptığı açıklamada suçlamaları reddetti. İlk olarak, bir token’a yatırım yaptığında bunu her zaman açıkladığını ve token işlemlerinden kâr elde etmesini haklı çıkaracak sebepler sundu.

Kendisinin “yanlış bir şey yapmadığını” ve token satış fırsatlarını token’lar piyasaya sürülmeden önce sunduğunu vurguladı. Davis ayrıca ayı piyasasında suçlanacak bir günah keçisi bulmanın kolay olduğunu da vurguladı.

Lark Davis

ZachXBT’nin sıraladığı örnekleri tek tek gözden geçiren Davis, tanıtımını yaptığı ve satın aldığı token’larla yatırımcılarının para kazanmasına yardımcı olduğunu ve bu token’ların potansiyeline inandığını belirtti. Ayrıca BMI token’ına yaptığı yatırımların yaklaşık yüzde 50’sini kaybettiğini söylerken ve APY token’ının fiyat düşüşünden APY ekibini sorumlu tuttu.

ZachXBT’ten misilleme geldi

ZachXBT, Davis’in savunmasına karşı misilleme yaptı ve Davis’in “feci bir şekilde shilling” yaptıktan sonra düşük hacimli kripto projelere nasıl altı rakamlı token bıraktığına dikkat çekti. Davis’in, token’ları tanıtarak önemli karlar elde ederken, eylemleri için ayı piyasasını ve APY ekibini suçladığını da sözlerine ekledi.

Shilling, tanınmış bir kişi tarafından gerçekleştirilen örtülü bir kripto para reklamı anlamına geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl