2018’in en kötü 3 kripto fiyaskosu

2018 yılında henüz ilk çeyreği geride bırakmışken şimdiden yıla damgasını vurmuş 3 önemli olay var ve bunlar hafızalardan silinecek gibi değil.

2018 şimdiye kadar kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. Piyasa değer kaybederken Bitcoin’e olan ilgi de giderek azaldı. Ancak bunlar şöyle dursun, ilk çeyrekte yaşanan bir 3 olay var ki hafızalardan silinecek gibi değil.

3- Bitconnect

Bitconnect, kripto para dünyasındaki en tartışmalı projelerden biri olan BCC sahiplerine günlük olarak temettü vaat eden “lending” programını Ocak ayında durdurdu. Fiyat, anında %90’dan fazla düşüş gösterdi ve düşmeyi hala sürdürüyor. BCC şu anda program durdurulmadan önceki seviyenin %99’undan daha az bir değerle işlem görüyor.

Bitconect’in arkasındaki ekip ve ponzi planının büyük destekçileri şu anda çeşitli davalarla karşı karşıya.

2- Waltconchain PR fiyaskosu

Waltonchain Twitter hesabını yöneten bir kişi, WTC’nin Sevgililer Günü kampanyasında kazanan olduğunu duyururken hesapları değiştirmeyi unuttu ve kendi Twitter hesabından atacağı tweet’i Waltonchain’in resmi hesabı üzerinden attı. Ortaya çıkan manzara içler açısıydı. Skandalın etkileri büyük oldu. WTC’nin fiyatı, tweet’in ardından yüzde 20’den fazla değer kaybetti ve birkaç gün boyunca da düşmeyi sürdürdü.

1- BitGrail

Nano ticaretinin lider borsalarından biri olan İtalyan menşeili BitGrail, borsanın iddia ettiğine göre 2017 yılının Ekim ayında hack’lendi ve 17 milyon adet Nano çalındı. Hack haberi ortaya çıktığında Nano fiyatı yüzde 50’den fazla düşüş gösterdi. Bunun yanı sıra Nano’larını BitGrail üzerine tutan yatırımcılar, tüm yatırımlarının bir gecede yok olduğunu gördüler. Olayın ardından borsa da iflas etti ve kapandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl