Kripto para fonlarından 54 milyon dolar çıktı: Üst üste 3. negatif hafta

Kripto ve dijital varlık yatırım ürünlerinden geçtiğimiz hafta net 54 milyon dolarlık çıkış yaşandı. En çok çıkışın görüldüğü ürünler ise çoğu zaman olduğu gibi Bitcoin bazlı olanlardı.

2015 bitcoin fiyatı

Dijital varlık yatırım ürünleri, üst üste üçüncü haftada da çıkışlar gördü. Net 54 milyon dolarlık çıkış olurken, bunların en büyüğü ise 32 milyon dolarla Bitcoin yatırım ürünlerindendi. Ethereum fonlarındaki çıkış ise 2.3 milyon dolardı.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi CoinShares’in her hafta yayımladığı rapora göre ayrıca, en çok çıkış olan bölgeler ise 27.1 milyon dolarla Almanya ve 19.6 milyon dolarla Kanada oldu.

Solana fonlarına ilginç yatırım!

Öte yandan birçok kripto ve dijital yatırım ürününde çıkışlar görülmesine rağmen Solana fonlarına olan ilgi de gözlerden kaçmadı. Solana fonlarına geçtiğimiz hafta net 3.4 milyon dolar yatırım girdisi oldu. Böylece Solana fonlarının sene başından bu yana aldığı yatırım toplamda 12 milyon dolara ulaşmış oldu.

Son ayların prensi “short Bitcoin” de büyük çıkış

Bununla birlikte sene başından bu yana sürekli olarak yatırım alan “short Bitcoin fonlarında da ilk kez yüklü miktarda çıkış görüldü. Bu fonlardan net 23.1 milyon dolar çekildi. “Short Bitcoin” fonunun sene başından bu yanaki aldığı yatırım ise +96 milyon dolar seviyesinde…

ABD’deki çıkışlar yanıltmasın!

“Short Bitcoin” fonlarındaki 23 milyon dolarlık satışlar, ABD fonlarında yaşandığı için ülkedeki çıkışlar da göründüğünden yüksek algılanabilir. Aslında “Short Bitcoin”den çıkış olması olumlu bir durum ve yatırımcıların Bitcoin’in düşüşüne ihtimal vermediği anlamına geliyor. ABD’de diğer dijital fonlara net 18 milyon dolar yatırım girdisi olurken, “short Bitcoin” çıkışları ise, halihazırda “çıkış” olduğu için rakamı ekside (-4.5 milyon dolar) gösteriyor. Aslında hem “short Bitcoin”den çıkış olması hem de 18 milyon dolarlık genel girdi, ABD adına tabloyu daha da olumlu hale getiriyor.

Toplam dijital varlık ürünlerinin değeri 34.2 milyar dolar olurken, her zaman olduğu gibi en büyük pay hala Grayscale şirketinin elinde bulunuyor. Grayscale’in yönetimi altında yaklaşık 23 milyar dolarlık varlık mevcut.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl