Kripto para fonlarından 207 milyon dolarlık çıkış

Bitcoin, geçtiğimiz haftadan bu yana düşüş yaşarken Bitcoin odaklı yatırım fonlarından da 107 milyon dolarlık çıkış oldu. Dijital varlık fonlarındaki toplam çıkış ise 207 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar düşüş yaşarken 7 Ocak’ta son bulan yedi gün içinde dijital varlık yatırım ürünlerinden toplamda 207 milyon dolarlık çıkış oldu. Bu, haftalıkta yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti. Ek olarak böylece dört haftalık toplam çıkış, 465 milyon dolara yükseldi.

CoinShares’ın yayınladığı rapora göre, Bitcoin odaklı yatırım fonlarında ise bu yedi günlük periyotta 107 milyon dolarlık çıkış kaydedildi. Ethereum odaklı fonlardaki çıkış miktarı da 39 milyon dolar oldu ve böylece son dört haftalık rakam 180 milyon doları buldu.

Raporda, çıkışların sebebinin Fed’in artan enflasyon endişelerini ortaya çıkaran ve faiz artırımı korkusunu tetikleyen FOMC tutanakları olduğu değerlendirildi.

Dijital varlık fonlarına haftalık para giriş ve çıkışları

Öte yandan birden fazla kripto para içeren yatırım fonlarındaki çıkış da 37 milyon dolara ulaştı. Solana ve XRP odaklı fonlarda da küçük girişler kaydedildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl