Kripto para fonu 3AC kurucuları konuştu: Ölüm tehditleri alıyoruz

Terra LUNA çöküşüyle başlayan kripto para piyasalarındaki büyük düşüşten en kötü etkilenen şirketlerden biri olan Three Arrow Capital'ın (3AC) kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies, 1 aydan fazla süren sessizliklerini bozdular. İkili, iflastan önce sistemden para çektikleri iddialarını reddederken ölüm tehditleri aldıklarını da söylediler.

Geçtiğimiz haftalarda İngiliz Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme tarafından tasfiyesi talep edeilen 3AC şirketiyle ilgili kurucular Su Zhu ve Kyle Davies, ABD medyasından Bloomberg‘e önemli açıklamalarda bulundular.

Nerede olduklarını söylemediler: Ölüm tehditleri…

Bloomberg’in takipçileriyle “özel röportaj” olarak paylaştığı haberinde Zhu ve Davies, nerede olduklarını söylemediler. Yapılan çevrim içi röportaja Solitaire LLP’den iki avukatla birlikte katılan Su Zhu ve Kyle Davies, şu an bulundukları yeri söylemediler ve şu ifadeleri kullandılar:

“Ölüm tehditleri saklanmamıza yol açıyor. Bizimle ilgili ‘Mahkeme ve tasfiye ile ilgili işbirliği yapmıyorlar’ deniyor. Böyle bir şey yok. Sadece nerede olduğumuzu söylemedik ama bu kimseyle iltişim halinde olmadığımız anlamına gelmiyor. İlk günden bu yana herkesle konuşuyoruz. Bu endüstride çok fazla çılgın insan var. O yüzden şu anda fiziksel olarak güvende olmamız önemli. Alacaklıların sağlıklı bir süreç yaşaması için de bu gerekli. Şu an planlarımızda ve hayatımızda her şey çok buğulu…”

“Çöküşten önce 3AC’den para çekmedik”

3AC’yi iflasa götüren gelişmeler yaşandığı zaman kendilerinin sistemden hiçbir şekilde para çekmediğini belirten Su Zhu, hatta kendi parasını da sisteme yatırdığını belirtti ve dolandırıcılık iddialarını reddetti:

“Son dönemde para kaçırmadım. Bunu söylüyorlar ama yapmadım hatta kendi paramdan içeriye para koydum. Para çıkışı yaptığım iddiaları doğru değil. Çöküşten önce 3AC’den para çekmedik, biz de büyük kayıplar yaşadık”

“En iyi zamanda çok kazandık, en kötüsünde çok kaybettik”

Diğer kurucu Davies de, “İnsanların kayıpları çok üzücü doğru. Ama şunu söylemek istiyorum ki, biz de çok bğüyük kayıplar yaşadık” dedi. Kendi projelerine inandıklarını ve ona göre hareket ettiklerini belirten Davies şunları söyledi:

“Bütün varlıklarımız, neredeyse tüm varlıklarımız oradaydı. Ve sonra iyi zamanlarda en iyisini yaptık. Ve sonra kötü zamanlarda en çok kaybettik”

Avukatlar: Son hedef Birleşik Arap Emirlikleri

Zhu ve Davies ile çevrim içi röportaja katılan iki avukat da önemli bilgiler verdi. 35 yaşındaki iki kurucu, nerede olduklarını ve hedeflerini hiçbir şekilde söylemezken, avukatlar ise nihai hedefin, son dönemde kripto para dostu adımlar atan Birleşik Arap Emirlikleri’ne yerleşilmesi olduğunu ifade ettiler.

Zhu: Ferrari ve Lamborghini ile gezmedim!

Su Zhu kendisi hakkında özellikle aldığı 50 milyon dolarlık yat hakkında ortaya atılan iddialara da cevap verdi. Yatın geçen sene alındığını belirten Zhu, lüks hayat düşkünü olmadığını belirtti:

“Biz hiçbir zaman lüks düşkünü insanlar olmadık. Ferrari ve Lamborghini’yle gezerken görülmedim. Kulüplerde gezmedim. Bu tür iflas tarzı olaylar yaşandığı zaman, insanlar böyle hikayeler duymak istiyor. Bu tarz manşetler herkesin hoşuna gidiyor. Alınan yat is egeçen sene alınmıştı. Avrupa’da kullanılması hedeflenmişti. Ödenen paralar tamamen takip edilebilir. Dediğim gibi, ben lüks hayatı seven biri değilim. İşe her gün bisikletle gidip geliyordum. Singapur’da yaşıyordum ve sadece iki evim vardı”

“LUNA’nın çöküş hızına şaşırdık”

Davies ve Zhu, her şeyin LUNA’nın ve onun sabit coin’i olan UST’nin çöküşüyle başladığını ve burada ağır kayıplar yaşadıklarını söylerken, Do Kwon’u da kişisel olarak tanıdıklarını belirttiler:

“Bizim tahmin edemediğimiz konu, LUNA’nın sadece birkaç gün içinde sıfıra düşmesiydi. Bu durum tüm endüstride bir borç krizi yarattı ve bizim de likit olmayan pozisyonlarımız üzerinde büyük baskı kurdu. LUNA projesinin büyük işler başaracağını düşündük. Hatta o ana kadar zaten başardığını da söylüyorduk. Singapur’a taşınmasının ardından Do Kwon’u da yakından tanıdık. Değişik tarzda birçok işlemimiz vardı LUNA’da ve biz hepsinin iyi olduğunu düşünüyorduk. Ama her şey çok hızlı gelişti”

“stETH pozisyonları da avlanmaya başladı”

Terra LUNA çöküşünün ardından bazı yatırımcıların, Ethereum’a karşı stETH’de long pozisyonları avlamaya çalıştığını da ve bunu başardığını belirten Su Zhu, şunları söyledi:

“Terra LUNA çöküşü, bazılarının başka yerlerde de fırsat aramalarına sebep oldu. İnsanlar, ‘Tamam, ETH karşısında stETH long’layan da var mıdır?’ diye sormaya başladı. Dolayısıyla endüstrinin çoğunluğu bu pozisyonları da avlamaya başladı.

“30 binden 20 bine düşünce tabuta son çivi çakıldı”

Tüm bu olaylar yaşanırken, 3AC’nin hiçbir şey olmamış gibi yoluna ve işlerine devam ettiğini belirten Zhu, Bitcoin’in 30 binden 20 bine düşmesinin ise kendilerine vurulan son darbe olduğunu söyledi:

“Tüm bu zaman içinde biz işlerimizi olduğu gibi, normal şekilde yapmaya devam ettik. Ama ondan sonra, evet, o gün, Bitcoin’in 30 binden 20 bin dolara düştüğü gün, tabuta son çivi çakıldı. O gün bizim için çok acı vericiydi”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl